Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Badania wysokościowe. Co to takiego?
W niektórych zawodach, np. tych związanych z budownictwem, często konieczna jest praca na wysokości. Dlatego jeśli zachodzi taka potrzeba, pracodawca kieruje swoich podwładnych na specjalne badania. Wykonanie ich jest konieczne w przypadku działań podejmowanych na wysokościach. Tylko w ten sposób można zapewnić pracownikom wystarczające bezpieczeństwo. Jak wyglądają badania wysokościowe?
Na czym polegają badania wysokościowe?
Badania wysokościowe składają się z kilku wizyt. Konieczne jest udanie się do neurologa, okulisty, laryngologa, a także psychologa. Odwiedza się również lekarza medycyny pracy, który orzeka czy dany pracownik może podejmować działania na wysokości.
Badania wysokościowe można wykonywać tylko wówczas, kiedy jest się zatrudnionym. Co prawda większość wizyt można odbyć we własnym zakresie, jednak lekarz orzecznik jest bezpośrednio związany z daną firmą.
Badania wysokościowe nie należą do skomplikowanych, ale trzeba powtarzać je co jakiś czas. Na im wyższej wysokości odbywa się praca, tym częściej składa się wizyty specjalistom. Szczególną uwagę powinno przywiązywać się do kontroli okulistycznej. Sprawny wzrok jest bardzo istotny w pracy, w której brak uważności może mieć poważne konsekwencje.
Warto wybierać się do lekarzy, którzy działają w okolicy miejsca twojego zamieszkania. Jeśli jesteś z Bielska-Białej, być może zainteresuje Cię wizyta w Centrum Medycznym Ultramedic, które posiada bardzo bogatą ofertę badań. Aby dobrze wybrać lekarza, zwróć uwagę na to, w jakiej dziedzinie się on specjalizuje.
Jak przygotować się do badań wysokościowych?
Bardzo ważne jest, aby na badanie wysokościowe przyjść na czczo, ponieważ jedną z jego części jest badanie poziomu glukozy we krwi. Do innych badań nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Warto jednak być wypoczętym, a także unikać alkoholu na kilka dni przed wizytą u specjalisty. Należy też zabrać ze sobą wszystkie konieczne dokumenty. Niestety, praca na wysokości w okularach nie może mieć miejsca. Okulary, nie dość, że parują przy zmianie temperatur i utrudniają widzenie, to jeszcze w każdej chwili mogą spaść. Dopuszczalne jest jednak noszenie soczewek, dlatego jeśli masz dużą wadę wzroku, ale chcesz pracować na wysokościach, wtedy lepiej zdecyduj się na szkła kontaktowe. Kolejną przeszkodą może być niewłaściwe widzenie barw. Wzrok jest narządem niezwykle ważnym w pracy fizycznej, a zwłaszcza w pracy na wysokości. Działania tego typu są niebezpieczne, dlatego wymagają ostrożności. Zaburzenia wzroku mogą powodować zagrożenie a nawet prowadzić do poważnych wypadków.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana