Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Beton o podwyższonym punkcie piaskowym
Beton o podwyższonym punkcie piaskowym to mieszanka składników z większym dodatkiem kruszywa o określonej ziarnistości. Aby stworzyć taką zaprawę, używa się starannie dobranych receptur, które znane są ekspertom z zakresu budownictwa. Warto wiedzieć, że beton o podwyższonym punkcie piaskowym zawiera często więcej wody lub cementu, niż ma to miejsce to w przypadku jego klasycznej wersji.
Beton o podwyższonym punkcie piaskowym – co to jest?
Aby w prosty sposób wyjaśnić, czym jest beton o podwyższonym punkcie piaskowym, warto zdefiniować sam punkt piaskowy. To parametr, który opisuje uziarnienie kruszyw używanych do mieszania betonów.
Czynnik ten wyrażany jest w procentach i informuje o tym, ile piasku o określonej frakcji znajduje się w stosie kruszywa. Jeśli wartość procentowa tego parametru jest wysoka, można mówić o betonie z podwyższonym punktem piaskowym.
Aby stworzyć dobrą zaprawę o wymaganych parametrach, należy użyć szczegółowo dostosowanych substancji. Suszony i workowany piasek jest w tym procesie bardzo pomocny. Ten płukany i profesjonalnie przygotowany surowiec wraz z cementem stanowi podstawę do produkcji betonu o konkretnej ziarnistości oraz gęstości.
Wartościową wskazówką jest skorzystanie z usług firm, które oferują sprzedaż piasku gotowego do wszelkich działań budowlanych. Polecanym miejscem jest np. firma ANMAR z Inowrocławia.
Mieszanka betonowa o podwyższonym punkcie piaskowym zawiera na ogół więcej cementu lub wody. Do jej stworzenia używa się klasycznych składników w zmienionych proporcjach i zróżnicowanej ziarnistości. To właśnie ilości tych substancji i średnica ziaren decydują o późniejszych właściwościach zaprawy, takich jak trwałość, porowatość oraz jej przeznaczenie.
Oprócz tradycyjnych składników beton o podwyższonym punkcie piaskowym zawiera także inne dodatki, które wpływają na jego jakość. Dokładne informacje w tej kwestii są zawarte w specjalistycznie opracowanych wzorach. Warto wspomnieć, że procentowa zawartość piasku suszonego nie zawsze jest związana z wartością punktu piaskowego.
Na co wpływa użycie kruszyw o wysokim punkcie piaskowym?
Produkcja betonu z użyciem kruszyw o wysokim punkcie piaskowym ma wpływ na ogólnie pojętą makrostrukturę zaprawy. Surowce o mniejszej ziarnistości zwykle lepiej wchodzą w reakcję z wodą. Najczęściej oznacza to, że gruboziarniste kruszywo potrzebuje więcej płynu, aby związać wszystkie użyte substancje.
Warto wspomnieć, że beton o wyższym punkcie piaskowym jest często uważany za mniej trwałą zaprawę. W praktyce oznacza to, że przed zastosowaniem tej mieszanki należy szczegółowo przeanalizować charakter budowli, która ma zostać stworzona przy jej użyciu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana