Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czy domy drewniane są dobrą alternatywą dla domów murowanych?
Rosnące koszty materiałów budowlanych potrzebnych do budowy klasycznego domu murowanego oraz czas niezbędny do zrealizowania tego typu inwestycji sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem wśród osób marzących o własnych czterech ścianach cieszą się domy drewniane. Czy jednak, aby na pewno są one dobrą alternatywą dla domów powstających za pomocą klasycznej technologii?
Domy z drewna nie są wcale nowością
Drewno to surowiec, który jest podstawowym budulcem od setek lat. Także w Polsce był on wykorzystywany do budowy tradycyjnych domów, co można zauważyć, chociażby zwiedzając Podlasie czy region kurpiowski, gdzie drewniane domy są podstawą krajobrazu wiejskiego, a niekiedy nawet miejskiego. W związku z tym domy drewniane wbrew pozorom nie są nowością.
Obecnie zmienił się jedynie sposób ich powstawania. Dlatego też budowane współcześnie domy drewniane to w większości konstrukcje szkieletowe, które powstają z gotowych prefabrykowanych elementów produkowanych w fabrykach i dowożonych na plac budowy. Pomimo to cechują się one jednak porównywalną trwałością, a nawet lepszą jakością niż klasyczne domy z drewna budowane jeszcze do niedawna w naszym kraju.
3 zalety budowy domu z drewna
Chcąc potwierdzić to, że domy drewniane są dobrą alternatywą dla domów murowanych, warto wymienić ich trzy najważniejsze zalety. Pierwszą z nich jest wobec tego ich niski koszt budowy. Wynika on przede wszystkim z tego, że ich konstrukcje jakie oferuje między innymi producent gotowych domów drewnianych ITS z Koszalina, wymagają mniejszych nakładów pracy związanych ze wznoszeniem. Dodatkowo czynności te zazwyczaj wykonywane są przez jedną, a nie kilka ekip, które są wysoko wyspecjalizowane w tej branży, co minimalizuje ryzyko pomyłek.
Kolejną zaletą domów z drewna jest także ich krótszy czas powstawania. Budowa domu szkieletowego może być doprowadzona bowiem do stanu surowego zamkniętego w zaledwie kilka kilkanaście dni. Nie wymaga ona bowiem przerw technologicznych tak jak w przypadku domów murowanych.
Ostatnią kwestią sprawiającą, że warto zainteresować się konstrukcjami z drewna planując budowę domu są natomiast oszczędności, jakie one generują w trakcie ich użytkowania. Domy z drewna cechują się bowiem doskonałą izolacją termiczną, przez co potrzeba mniej paliwa do jego ogrzania, a to z kolei wpływa na niższe koszty eksploatacyjne tego typu budynku.
Podsumowując, dom z drewna jest jak najbardziej dobrą alternatywą dla domów murowanych zarówno, jeśli chodzi o czas i koszt związany z jego wznoszeniem, jak i późniejsze jego użytkowanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana