Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Demontaż konstrukcji stalowych krok po kroku
Nie tylko budowa konstrukcji stalowej wiąże się z szerokim zakresem prac do wykonania. Jej demontaż także wymaga odpowiedniego przygotowania, sprzętu, a także znajomości przepisów. Konstrukcje takie mogą stanowić schody, balustrady, ale też duże obiekty, takie jak na przykład silosy, magazyny, hale produkcyjne, a nawet mosty. Dlatego prace związane z ich rozbiórką muszą zostać przeprowadzone przez doświadczonych fachowców.
Od czego zacząć demontaż konstrukcji stalowej?
Chcąc zdemontować konstrukcję stalową, należy poszukać odpowiedniego, godnego zaufania wykonawcy. Musi on dysponować specjalistycznym sprzętem do przeprowadzania tego typu prac. Dobrze, jeżeli może pochwalić się w tej kwestii doświadczeniem. Natomiast pracownicy zajmujący się demontażem powinni być przeszkoleni oraz mieć właściwe kwalifikacje.
Kiedy wykonawca zostanie wybrany, należy załatwić wszystkie formalności. Demontaż konstrukcji stalowej, w zależności od tego, o jaki obiekt chodzi, może wymagać dokonania wcześniejszego zgłoszenia w urzędzie. Dodatkowo nie można zapomnieć o prowadzeniu dziennika rozbiórki.
Przygotowanie do demontażu konstrukcji stalowej
Rozpoczęcie prac związanych z demontażem konstrukcji stalowej powinno być poprzedzone ustaleniem ich harmonogramu. To niezwykle ważne, aby trzymać się planu i kolejno przeprowadzać wszystkie etapy rozbiórki.
Jeżeli demontaż dotyczy obiektu wolnostojącego – na przykład hali sportowej czy magazynu – należy odpowiednio przygotować takie budynki. Po pierwsze nie mogą być do nich podłączone żadne media, a instalacja elektryczna nie może być zasilana prądem. Teren rozbiórki musi zostać oznakowany i ogrodzony. Następnie demontuje się pokrycie dachowe takiej konstrukcji.
Demontowanie konstrukcji ze stali
Na demontaż konstrukcji stalowej składa się szereg prac. Dlatego fachowcy muszą mieć wszechstronne umiejętności i odpowiedni sprzęt.
Konstrukcje stalowe składają się z wielu części – np. belek, elementów nośnych oraz śrubek. Na terenie robót musi znaleźć się niemały arsenał urządzeń. Dzięki nim i wykwalifikowanej załodze prace związane z rozbiórką przebiegną szybko i bez problemu – mówi ekspert z firmy WENMONT.
Demontaż konstrukcji ze stali zaczyna się od góry. Usuwa się belki i płatwie. Dopiero potem rozbiera się słupy wraz ze stężeniami, które składają się na ściany obiektu. Elementy, które zostały przymocowane do siebie śrubkami, można rozkręcać. Natomiast jeżeli konstrukcję zespawano, rozcina się ją palnikiem. Ostatni etap to usuwanie posadzek i stóp fundamentowych. Do wykonania tych prac najlepiej wykorzystać ładowarkę lub koparkę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana