Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak przebiega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?
Obecnie większość domów i obiektów użyteczności publicznej podłączona jest do sieci kanalizacyjnej. Dla mieszkających i przebywających tam osób jest to korzystne rozwiązanie. Trzeba mieć jednak świadomość, że wchodzące w skład instalacji rury kanalizacyjne często ulegają zatkaniu na skutek osadzania się na ich ściankach różnych nieczystości. W takiej sytuacji zwykle przeprowadza się ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji. Zobacz, jak ono przebiega.
Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji krok po kroku
Technika ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji nazywana jest często metodą WUKO. Zasadnicza istota tej strategii postępowania sprowadza się do wykorzystania silnego strumienia wody wpuszczanego do rury pod dużym ciśnieniem o maksymalnej wartości do 200 bar. Płyn aplikowany do rury u jej wylotu efektywnie rozbija i wypłukuje rozmaite zanieczyszczenia, w tym również zastarzałe osady z tłuszczów, ziemi itp. Przy wykonywaniu ciśnieniowego czyszczenia rur kanalizacyjnych specjaliści z takich firm, jak ART BUD, zazwyczaj używają nowoczesnych dysz rotacyjnych wyposażonych w specjalne, obracające się głowice z dołączonymi frezami lub łańcuchami o odpowiednio dopasowanej do wielkości kanału długości. Woda pompowana do kanalizacji po przeczyszczeniu rur wsysana jest do specjalnych zbiorników zainstalowanych na specjalnie przeznaczonych do tego pojazdach mechanicznych typu WUKO.
Najważniejsze zalety ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji
Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji to bardzo popularna metoda udrażniania rur. Na ten stan rzeczy wpływa wiele czynników. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że wspomniana technika jest w pełni przyjazna dla środowiska naturalnego. Cały proces usuwania złogów z wnętrza przewodów przeprowadzany jest wyłącznie przy użyciu czystej wody, bez dodatku żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Ponadto regularnie przeprowadzane ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji (także w celach profilaktycznych) efektywnie redukuje do minimum ryzyko powstawania zatorów w rurach. To też przekłada się na znacznie mniejsze prawdopodobieństwo nastąpienia awarii całej instalacji. Co istotne, metodą ciśnieniową można z powodzeniem usuwać nieczystości z rur zarówno o mniejszej, jak i większej średnicy. Technika ta zatem odznacza się uniwersalnością zastosowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana