Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak uszczelnić przeciekający dach?
Dach to ważny element konstrukcji każdego domu. Nie tylko nadaje on budynkowi odpowiednią estetykę, ale przede wszystkim chroni jego wnętrze oraz domowników przez niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi – wilgocią, chłodem, upałem… Aby spełniał swoją funkcję, musi być nienaruszony. Niestety, niekiedy zdarza się, że dach zaczyna przeciekać. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Samemu czy z pomocą?
Nieszczelność dachu to poważny problem, który z czasem może doprowadzić do dalszych kłopotów, między innymi rozwoju pleśni i grzybów w obrębie więźby dachowej oraz uszkodzenia izolacji termicznej. Ważne jest, żeby podejmowane prace naprawcze zostały wykonane przy wykonaniu odpowiednich materiałów oraz w sposób fachowy, ze znajomością tematu. Dlatego polecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych dekarzy – ich usługi znajdziemy na stronie Solidny Dekarz. Zatrudnienie fachowca do usunięcia nieszczelności w dachu z pewnością przyniesie lepsze rezultaty, niż wykonywane takiej naprawy samodzielnie, bez stosownego przygotowania oraz wyposażenia. Pamiętajmy ponadto, że każda praca wykonywana na dachu stwarza spore zagrożenie dla naszego zdrowia, co jest dodatkowym argumentem przeciwko wykonywaniu napraw samodzielnie.
Jak przebiega naprawa przeciekającego dachu?
Uszczelnianie przeciekającego dachu składa się z kilku etapów. Pierwszym jest ustaleniem miejsca występowania nieszczelności – zazwyczaj pojawiają się one w pobliżu okien dachowych oraz kominów. Wynika to z tego, że w tych miejscach przerywania jest ciągłość połaci dachowej oraz warstwy izolacji. Co warte odnotowania – na powstawanie nieszczelności częściej narażone są dachy płaskie, niż pochyłe. W takich przypadkach zazwyczaj wynika to z przerwania folii izolującej.
Łatanie nieszczelności
Po odkryciu, w którym miejscu znajduje się nieszczelność, należy ją załatać. Używa się w tym celu specjalnych materiałów, przede wszystkim taśm naprawczych, wytwarzanych między innymi z kauczuku butylowego, który charakteryzuje się wysoką przyczepnością, trwałością oraz odpornością na czynniki środowiskowe. Innym rozwiązaniem są masy uszczelniające na bazie bitumów, które nakłada się na nieszczelności – po wyschnięciu tworzą one bardzo wytrzymałą powłokę. Dobór surowców naprawy uzależniony jest od charakteru i rozmiaru uszkodzenia.
Dlaczego należy naprawiać nieszczelne dachy?
Nawet niewielkie nieszczelności dachu mogą być bardzo poważnym problemem. Przedostająca się przez nie wilgoć obniża parametry warstwy izolacji termicznej, tym samym przyczyniając się do większych strat ciepła. Ponadto może ona stać się przyczyną rozwoju pleśni oraz grzybów, które stopniowo będą uszkadzać i osłabiać więźbę dachową.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana