Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak zbudowane są studnie do wpustów ulicznych?
Wpusty uliczne umożliwiają usuwanie wody z miejsc silnie narażonych na zalanie. Najczęściej umieszcza się je w pobliżu chodników, na jezdni, czy też w budynkach. Wpusty są skonstruowane w taki sposób, aby zapewniać odporność na uszkodzenia i korozję. Istotna jest też budowa studni do wpustów ulicznych. Poniżej sprawdzamy, jaka jest konstrukcja studni do wpustów ulicznych i jakie powinny mieć one parametry. Zachęcamy do lektury.
Budowa studni do wpustów ulicznych
Studnie do wpustów ulicznych najczęściej stosuje się na obszarach, takich jak: odwodnienia dróg, ulic, parkingów, czy też stacji paliw. Można je też spotkać na placach manewrowych oraz myjniach samochodowych. Co więcej, studnie do wpustów ulicznych mogą być odpływowe lub osadnikowe i składają się z różnych elementów.
Studnia AS- ST300WU jest zbudowana z pierścienia przejściowego pełnego lub pierścienia 3/4 oraz pierścienia wzmacniającego. Ponadto ma elementy pośrednie przelotowe oraz element z dnem. Z kolei studnia AS-STWU Typu I składa się z górnego elementu studzienki, elementów pośrednich przelotowych oraz elementu z dnem.
Co więcej, korpus studzienki AS- ST300WU jest wykonany z betonu polimerowo- cementowego o dużej wytrzymałości. Ponadto korpus jest wzmocniony włóknem szklanym, zwiększający właściwości betonu na zgniatanie. Natomiast korpus studzienki Typu I jest zbrojony i nie wymaga obetonowania bocznego. Jedną z firm, która oferuje studnie do wpustów ulicznych, jest polski producent odwodnień AS PPH.
Parametry studni do wpustów ulicznych
Studzienka AS- ST300WU ma też odmienne parametry od studzienki AS-STWU Typu I. Wysokość jej pierścieni jest niewielka, bo jedynie 90 mm, z kolei ich długość to 800 mm. Natomiast górny element studzienki AS-STWU Typu I ma szerokość 603 mm, wysokość 440 mm i długość 780 mm. Należy wspomnieć o tym, że obydwa rodzaje studni do wpustów ulicznych charakteryzują się tą samą klasą wytrzymałości, co czyni je odpornymi na zgniatanie i zniszczenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi.
Przelotowe elementy studni do wpustów ulicznych AS- ST300WU mają szerokość równą 393 mm, wysokość 440 mm i długość 675 mm. Z kolei elementy z dnem mają wysokość 450 mm, a pozostałe parametry są bez zmian. Przelotowe elementy studzienki AS-STWU Typu I mają szerokość 483 mm, wysokość 440 mm i długość 780 mm. Podobnie, jak w studzience AS- ST300WU wysokość elementów z dnem jest nieco wyższa- 450 mm. Warto dodać, że obydwa rodzaje studni do wpustów ulicznych nie stanowią zagrożenia podczas robót montażowych i są bezpieczne podczas eksploatacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana