Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jakie przedmioty są przyjmowane w skupach drewna
Drewno rozbiórkowe, które często zostaje po demontażu starych budynków gospodarczych można przeznaczyć na opał, o ile nie zostało wcześniej pomalowane lub zaimpregnowane. Jeszcze lepszym pomysłem jest sprzedaż tego surowca w skupach drewna. Nie zawsze jednak jest to możliwe, ponieważ nie każdy materiał tego typu jest wartościowy dla firm zajmujących się jego pozyskiwaniem. Wyjaśniamy, jakie elementy drewniane można sprzedać, a jakie nie są przyjmowane we wspomnianych punktach.
Co przyjmują skupy drewna?
Najprostszym sposobem na utylizację starego drewna jest przeznaczenie go na opał, jednak o wiele bardziej opłacalna jest sprzedaż. Surowiec pochodzący z rozbiórki starych budynków drewnianych, takich jak spichlerze, młyny, szopy, wiaty itp. przyjmie najbliższy skup drewna. Warunkiem jest odpowiedni stan tych materiałów. Z reguły drewniane elementy, które nadają się na skup to m.in.:
- deski obiciowe iglaste i liściaste,
- deski olchowe,
- stare drewno dębowe,
- deski podłogowe,
- bale płaskie,
- bale ręcznie ciosane,
- krokwie i płatwie.
Czego nie przyjmują skupy drewna?
Większość przedsiębiorstw skupujących drewno rozbiórkowe nie przyjmuje materiału, który jest:
- pomalowany (olejem, farbą lub ropą),
- bielony wapnem,
- impregnowany,
- zgnity,
- połamany i uszkodzony mechanicznie,
- zaatakowany przez szkodniki drewna,
- spróchniały.
Problem ze sprzedażą surowca drewnianego może wystąpić także w przypadku:
- kantówek ciętych na traku,
- materiałów z bocznym zaciosem,
- tzw. okrąglaków,
- desek z podbitki oraz łat.
Wiele firm nie przyjmuje również drewna z tzw. budynków ciepłych, czyli ogrzewanych zimą oraz z obór i stajni.
Jak przebiega proces skupu drewna rozbiórkowego?
W celu usprawnienia kontaktu oraz po to, aby uniknąć transportu nieodpowiedniego rodzaju materiału, firmy skupujące drewno zalecają przesłanie niezbędnych informacji drogą elektroniczną.
Jakość surowca oceniana jest na podstawie zdjęć drewna (a w przypadku zamówienia usługi rozbiórki – także obiektu budowlanego). Oprócz stanu skupowanego materiału kryterium stanowią także jego wymiary. Z tego względu w wiadomości mailowej należy podać ilość i długość elementów bądź wymiary budynku
– tłumaczy specjalista z firmy Silvva. Jeśli przedsiębiorstwo uzna, że oferowane drewno spełnia wymagania i nadaje się do sprzedaży, następnym etapem jest wycena i przewóz.
Co istotne, firmy skupujące drewno często samodzielnie organizują transport surowca z posesji (zazwyczaj jest to możliwe podczas sprzedaży większej ilości materiału), a nawet rozbiórkę drewnianych obiektów. Ciekawym rodzajem usług oferowanych przez skupy drewna jest także możliwość bezpłatnej odnowy obiektu, czyli wymiany starych desek (o ile spełniają wymagania firmy) na nowe lub na inny materiał np. na blachę trapezową.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana