Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Osprzęt do hydroforów. Przegląd rozwiązań
Chociaż hydrofory są nieocenione, ich praca nie byłaby możliwa bez nadzwyczaj cennych elementów konstrukcyjnych. Nawet najmniejsze części mają ogromny wkład w działanie instalacji. Wyłączniki, węże antywibracyjne, manometry… to oczywiście nie wszystko. Wiele z nich ma działanie uszczelniające, inne zaś zabezpieczające i pomiarowe. Co więc warto wiedzieć o osprzęcie do hydroforów?
Osprzęt do hydroforów – jakie są najważniejsze elementy?
Osprzęt do tych urządzeń to przede wszystkim węże antywibracyjne, wyjścia tłoczne pięciodrożne, manometry i wyłączniki ciśnieniowe. To dzięki nim instalacja działa sprawnie, wydajnie i bezawaryjnie. Czym się charakteryzują?
- Manometry – pozwalają na szybkie odczytanie ciśnienia względem otoczenia. Oczywiście do pomiarów nie używasz trudnych wzorów i obliczeń – informacje są wyświetlane na przejrzystej tarczy. Manometr w dużej mierze kontroluje ciśnienie i może być wyposażony między innymi w przyłącze tylne, jak i boczne. Ich zakres pomiaru jest różny – w tym do 10 barów. Bardzo popularne są modele z rurką Bourdona. Wykonane z metalu, uszczelnione i wygięte w literę C, mają końcówkę, która z pomocą przekładni jest zmieniana na ruch obrotowy.
- Wąż antywibracyjny – ten osprzęt do hydroforów, wykonany z solidnych materiałów, może mieć nawet długość do 90 metrów. Wąż jest wyposażony w kolanko, a jego zadaniem jest transport cieczy pod niskim ciśnieniem. Bardzo chętnie wykorzystuje się go do dostarczania wody do urządzeń klimatyzacyjnych i grzewczych. Z jednej strony jest zakończony półśrubunkiem, z drugiej nyplem – dlatego jego montaż jest bardzo prosty. Ponadto cechuje go elastyczność i szczelność.
- Wyłącznik ciśnieniowy hydroforu – jego zadaniem jest utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w zamkniętym zbiorniku. Jeśli dojdzie do kryzysowej sytuacji, natychmiast zatrzymuje on silnik elektryczny. Po unormowaniu ponownie uruchomi instalację. Wyłącznik utrzymuje ciśnienie w stałych i wyznaczonych granicach. Na rynku spotkasz nawet specjalne wersje na 400 V.
Jakie jeszcze elementy osprzętu do hydroforów pełnią ważną funkcję?
Ważne funkcje pełni także membrana, którą można wymienić na przykład po przebiciu poprzedniej. Jak mówi specjalista z firmy PHU DAMBAT, bierze ona udział w procesie odprowadzania wody ze studni do domu. W dodatku hydrofor z membraną skutecznie nawodni ogród.
Nie można też zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu solidnymi uszczelkami gumowymi. Czasami nawet dobrze dopasowana średnica nie jest wystarczająca do zapewnienia najlepszej szczelności. Do tego na rynku są dostępne specjalne urządzenia, które zabezpieczają pompę przed uszkodzeniem wywołanym suchobiegiem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana