Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Piankowanie przechowalni na owoce i warzywa — na co zwrócić uwagę?
Izolacja przechwalani na owoce i warzywa pozwala na stworzenie optymalnych warunków do magazynowania płodów rolnych. Kontrolowana atmosfera przechowywania to obecnie standard w wielu gospodarstwach rolnych. Warzywa i owoce trafiające do sklepów muszą być świeże, w przeciwnym wypadku po prostu się nie sprzedadzą. Z tego powodu coraz więcej nowoczesnych gospodarstw sadowniczych decyduje się na ocieplenie komory chłodniczej.
Powody, dla których warto zainwestować w ocieplenie komory chłodniczej
Hermetyczne zamknięcie komory chłodniczej umożliwia stworzenie kontrolowanej atmosfery do przechowywania warzyw i owoców. Dzięki odpowiedniej izolacji można mieć pewność, że magazynowane płody rolne nie zepsują się ani nie stracą na jakości przez cały okres przechowywania.
Do izolacji przechowalni stosuje się sztywną piankę PUR zamkniętokomórkową. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pianka o zdecydowanej przewadze zamkniętych komórek gazu. Powstaje z poliolu i izocyjaninu, czyli połączenia żywicy i utwardzacza. W wyniku natrysku zwiększa swoją objętość i doskonale wypalenia ocieplaną przestrzeń.
Pianka PUR zamkniętokomórkowa wykazuje bardzo dobre właściwości termoizolacji i hydroizolacji, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku przechowalni owoców i warzyw. Zimą redukuje straty ciepła, a latem ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń. Izolacje komór chłodniczych pianką PUR wykonuje firma Pluimers z przeszło 25-letnim doświadczeniem w branży. Izolacje wykonane na samym początku działalności firmy nadal spełniają swoją funkcję, co jest dowodem na trwałość tej metody.
Izolacja przechowalni twardą pianką PUR pozwala zatem znacząco obniżyć koszty związane z utrzymaniem kontrolowanej atmosfery. Rzadziej załączający się agregat oznacza niższe rachunki za energię, a to z kolei przekłada się na szybszy zwrot inwestycji.
Izolacje komór chłodniczych. Co warto wiedzieć?
Sztywna pianka zamkniętokomórkowa to gwarancja wysokiej wytrzymałości mechanicznej. W razie powstania jakichkolwiek uszkodzeń warstwa pianki jest łatwa w naprawie. Izolacje pianką PUR uchodzą za najtrwalsze i najwytrzymalsze ocieplenia, a wszystko za sprawą jednolitej struktury. Brak łączeń to gwarancja stabilności powłoki bez rozszczelnień. Co więcej, przy warstwie izolacji przekraczającej 3 cm można uzyskać bardzo dobry poziom gazoszczelności.
W przypadku izolacji komór chłodniczych pianką PUR niezwykle ważny jest dobór parametrów ocieplenia do konkretnych potrzeb sadownika. Liczy się nie tylko grubość warstwy, ale także właściwe przygotowanie obiektu do natrysku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana