Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Remont generalny, czyli jaki?
Co do remontów mamy przeważnie ambiwalentne uczucia. Z jednej strony podnoszą komfort życia, usuwają wszelkie usterki, ale z drugiej… Perspektywa samego remontu, wszędobylskiego pyłu, braku wygody, czasem pozbawienia miejsca do normalnego funkcjonowania, przeraża. Czasem wystarczy trochę szpachli, nowy kolor na ściany i po krzyku. Czasem wnętrza wymagają remontu generalnego – czyli jakiego?
Remont generalny – co to jest?
Remont generalny czasem zwany kapitalnym oznacza kompletne zmiany w mieszkaniu. Robi się go zazwyczaj po zakupie nieruchomości z rynku wtórnego lub kiedy zamieszkiwane miejsce wymaga gruntownej modernizacji – informuje ekspert z firmy budowlanej Mad Bud II.
Przyczyną decyzji o generalnym remoncie jest przeważnie głębokie niezadowolenie z tego, jak mieszkanie wygląda lub jak wiele rzeczy w nim nie działa. Remont generalny może oznaczać bardzo dużo tak naprawdę. W jego zakres wchodzi zrywanie i wymiana podłóg, przenoszenie lub likwidacja ścian. Kucie ścian do gołej cegły lub drewna. Właściciele nowo zakupionych mieszkań nie chcą mieć na ścianach warstw farby kładzionej przez poprzednich właścicieli. Często powierzchnia ścian jest nierówna i wygląda nieestetycznie. Aby ją wygładzić, należy zedrzeć wszystkie warstwy i położyć gładź od nowa. Takie postępowanie ma ważną zaletę. Pozwala ocenić stan instalacji elektrycznej lub na nowo ją zaprojektować. W wielu starych mieszkaniach zamontowana jest jeszcze instalacja dawnego typu, która nie wytrzymuje pracy wielu współczesnych urządzeń. Wymiana pozwala uniknąć kłopotów w przyszłości. W trakcie remontu generalnego wymienia się okna i parapety. W kuchni i łazience można zmienić instalację hydrauliczną i przenieść ją w lepsze, bardziej funkcjonalne miejsce.
Zalety i wady remontu generalnego
Bezsprzeczną zaletą remontu generalnego jest efekt, który zapiera dech w piersiach. Oczywiście, jeżeli wcześniej zainwestowałeś czas w znalezienie dobrej firmy budowlanej. Zyskujesz komfort życia, jaki daje tylko świadomie zaprojektowane wnętrze. Nie będziesz obijał się o kanty w przedpokoju, kiedy nieco przesuniesz ścianę. Drzwi przestają przeszkadzać w ustawieniu mebli, kiedy zmienisz ich położenie. Wreszcie nie musisz pamiętać o tym, żeby nie piec kurczaka, kiedy w łazience robi się pranie, bo na pewno wystrzeli korki. Z nową instalacją możesz robić wszystko bezpiecznie i wygodnie. I to jest godne poświęcenia, bo właśnie tu przychodzi czas na wyliczenie wad. Remonty generalne trwają długo, chyba że znajdziesz dobrą ekipę, która szybko się uwinie z pracami. Remontowane pomieszczenia nie nadają się do użytkowania. Jeśli robisz na raz całe mieszkanie, musisz zatrzymać się na jakiś czas u rodziny. Na pewno nie jest to problem, kiedy wykańczasz te, które dopiero co kupiłeś. Remonty potrafią wiele kosztować, ale jeśli zrobisz dobry kosztorys, nic Cię nie zaskoczy. Wady remontu generalnego na pewno nie przysłaniają jego zalet i korzyści.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana