Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Sauna na tarasie. Przykłady realizacji, pomysły, inspiracje
Posiadanie w domu sauny to niewątpliwie przejaw luksusu i szansa na stworzenie własnego mini SPA, z którego można skorzystać, kiedy tylko przyjedzie na to ochota. Są jednak osoby, które nie są w stanie zmieścić sauny w pokoju bądź łazience lub z innych względów nie chcą jej tam instalować. Wówczas rozwiązaniem może być budowa sauny na tarasie.
Zalety budowy sauny na tarasie
Sauny, takie jak w ofercie firmy Sauny Fińskie wybudować można również na tarasie, o ile posiada on odpowiednią ilość miejsca. W praktyce już 1,5 metra kwadratowego jest wystarczające do budowy niewielkiej sauny. Taką przestrzeń nie zawsze udaje się wygospodarować w domu czy mieszkaniu, ale na tarasie już tak. Dodatkowo w tym przypadku nie trzeba przejmować się już odpowiednią wentylacją. Do sauny zawsze trzeba doprowadzić wodę, przyłącze elektryczne, odpływ do kanalizacji oraz połączenie z wentylacją. Niezbędne jest też zapewnienie dobrej izolacji podłoża. Doświadczona ekipa montażowa jest jednak w stanie prostą saunę fińską wybudować w ciągu kilku bądź kilkunastu godzin.
Niskie koszty budowy
Budując saunę na tarasie, zaoszczędzić można wiele cennego miejsca w łazience bądź salonie. Niektóre sauny dostępne do rynku nie wymagają nawet podłączenia do wody czy systemu kanalizacyjnego. W ten sposób szybko i stosunkowo niewielkim kosztem można uzyskać podręczne źródło relaksu. Sauny budowane na tarasie są na ogół dość niewielkie, a więc koszty ich budowy nie są zbyt wysokie, przynajmniej w porównaniu z tradycyjnymi saunami. Sauna to doskonałe źródło relaksu, a przy okazji pobyt w niej bardzo dobrze wpływa na układ krążenia czy dodaje energii potrzebnej do działania. Przed podjęciem decyzji o montażu sauny warto jednak sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jej postawienia. Jeśli taras jest wybudowany prawidłowo, to z reguły bardzo rzadko się zdarza, aby nie można było postawić na nim sauny.
Co jeszcze warto wiedzieć o budowaniu sauny na tarasie?
Sauny budowane na tarasie na ogół nie posiadają zbyt wielkich rozmiarów. Tym samym do ich ogrzewania wystarczający jest piec o niewielkiej mocy z napięciem standardowym 230 V. Całej konstrukcji nie powinno się jednak opierać bezpośrednio na ścianie budynku. Dobrą praktyką jest zostawienie ze względów wentylacyjnych kilkucentymetrowej przerwy. Posiadanie własnej sauny na tarasie znacznie zwiększa komfort codziennego życia, a przy okazji przynosi korzyści zdrowotne. Poza tym budowa sauny na tarasie czy balkonie pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca w mieszkaniu bądź domu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana