Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Wykorzystanie koparek i spycharek w pracach kolejowych
Prace ziemne przy liniach tramwajowych i kolejowych nie należą do najłatwiejszych. Wymagają sporej precyzji i ogromnego doświadczenia. Podczas robót konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu – koparek i spycharek, przystosowanych do pracy okołotorowej. Jakie jest najważniejsze zastosowanie tych maszyn budowlanych?
Jakie typy koparek i spycharek wykorzystuje się w pracach kolejowych?
Przy pracach na liniach kolejowych wykorzystuje się określone rodzaje koparek i spycharek. Są to – kolejno – koparki kolejowe, dwudrogowe (dwudrożne), torowe. W firmie budowlanej Kopareczka ze Żmigrodu wykorzystuje się głównie koparki dwudrogowe.
Charakterystyka popularnych koparek dwudrogowych
Koparka dwudrogowa to urządzenia budowlane, które sprawdzi się podczas prac na torach kolejowych, tramwajowych. Pomoże w szybkim i sprawnym usunięciu wszelkich awarii. Dobrej jakości koparki dwudrogowe to zatem niezbędnik podczas prac przy infrastrukturze kolejowej. Taki sprzęt sprawdzi się przy wyprofilowaniu nasypów, wykonaniu przekopów. Koparki dwudrogowe pomogą także przy montażu lub demontażu nawierzchni, przejazdów, rozjazdów kolejowych.
Co ważne, mogą one poruszać się tylko i wyłącznie po torach. Nie są przystosowane do jazdy po klasycznych drogach. Zdobycie uprawnień na obsługę koparek dwudrogowych to nie lada wyzwanie. Ich użytkownik musi wykazać się wiedzą, doświadczeniem oraz wyjątkową ostrożnością podczas pracy po nawierzchni kolejowej. Operator i osoby, które znajdują się w pobliżu takiej maszyny, muszą zakrywać uszy specjalnymi nausznikami, które chronią przed dużą ilością decybeli. Można zatem bez problemu wywnioskować, że praca koparek dwudrogowych jest bardzo głośna.
Spycharki w pracach kolejowych
Spycharki (spychacze) to popularne maszyny do robót ziemnych, budowlanych, kolejowych. Specjalizują się w odspajaniu gruntu od podłoża (za pośrednictwem tzw. lemiesza). W zależności od rodzaju i ustawienia lemiesza wyróżniamy kilka typów spycharek:
Spycharki czołowe – tutaj lemiesz jest ustawiony prostopadle do kierunku ruchu.
Spycharki bocznie przechylne – lemiesz w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku jazdy.
Spycharki czołowe skośne – lemiesz w płaszczyźnie poziomej.
Spycharki segmentowe – na końcach lemiesza zamontowane dodatkowe ściany boczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana