Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety stropu modułowego VECTOR
Stropy TERIVA czy Filigran to jedne z najpopularniejszych wariantów modułowych konstrukcji stropowych. Dołączył do nich również system VECTOR, który łączy w sobie cechy obu powyższych a eliminuje ich wady. Najłatwiej rozpoznać ten rodzaj stropu po jego wymiarach – ma zaledwie 4 centymetry grubości. Jego konstrukcja zapewnia wystarczającą nośność dla domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych. Przekonaj się o jego zaletach!
Niewielkie rozmiary i wysoka wytrzymałość
Można pomyśleć, że strop prefabrykowany modułowy, który ma tylko 4 cm grubości to nie najlepszy pomysł. Nic bardziej mylnego. Według ekspertów z firmy Keramzyt System Blok ze Szczecina system ten może przenosić obciążenia od 4 do 10 kN/m2. Dzięki temu staje się w pełni użyteczny i bezpieczny dla konstrukcji budowlanych o zastosowaniu użytkowym i przemysłowym. Każdy pojedynczy moduł ma również 60 cm szerokości. Długość natomiast określana jest indywidualnie do projektu. Kluczem do uzyskania takiej wytrzymałości jest montaż pełnego zbrojenia ukrytego w betonie. Na wierzchu każdego z modułów umieszczono wystającą ponad strop kratownicę pionową przestrzenną. Na wierzchniej warstwie płyt zastosowano powierzchnię o zwiększonej przyczepności na beton wylewany w kolejnym etapie tworzenia stropu na placu budowy.
Niska waga i pełna modułowość
Oczywiście naturalne jest, że stropy VECTOR ze Szczecina należy układać przy pomocy dźwigu. Jednak relatywnie niska waga i niewielkie rozmiary powodują, że montaż na ścianach konstrukcyjnych jest bardzo prosty. Każdy kolejny element w łatwy sposób można dopasować do poprzedniego, co sprzyja zachowaniu szczelności podczas wylewania betonu. Poza tym cienka płyta prefabrykowana sprzyja łatwemu wykonywaniu otworów instalacyjnych. Można je zaplanować już na etapie projektowania stropu, ale też bez trudu zrealizować po instalacji.
Krótki czas układania stropu VECTOR
Niska waga, niewielkie rozmiary i brak pustaków betonowych zapewniają łatwy i szybki montaż. Po jego wykonaniu pozostaje tylko, zbrojenie obrzeży i szalowanie, co jest wspólne dla każdego innego rodzaju stropu. W ten sposób sprawnie można wykonać wymagające prace budowlane. Dlatego właśnie warto postawić na modułowy strop VECTOR.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana