Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Wyposażenie ułatwiające prace glazurnicze
Wykańczając wnętrza, wielu inwestorów decyduje się na praktyczne i estetyczne rozwiązanie, jakim są płytki ceramiczne, terakota czy gres. Aby efekt końcowy prac glazurniczych był zadowalający, oprócz umiejętności i doświadczenia, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Na każdym z etapów prac wykorzystywane są inne narzędzia i akcesoria. Dowiedz się, czego nie może zabraknąć podczas kładzenia płytek.
Elektryczne narzędzia do glazury
Tym terminem określane są wszystkie narzędzia używane do cięcia, obróbki i układania płytek. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia elektryczne, jak i maszyny ręczne. Do tych pierwszych zaliczamy między innymi przecinarki elektryczne. Oferowane obecnie maszyny do cięcia płytek pozwalają glazurnikom na szybką i precyzyjną pracę tak na mokro, jak i na sucho. Dzięki nim nie dochodzi do uszczerbień materiału, a niska waga i małe rozmiary ułatwiają cięcie oraz zapewniają wygodę w transporcie. Podczas wyboru maszyny ważnymi kryteriami są długość cięcia, którą warunkuje rozmiar płytek oraz moc silnika, która zależy od rodzaju materiału, z jakiego wykonane są płytki.
Wśród pozostałych narzędzi tego typu wyróżniamy także elektryczne wibratory rolkowe, mieszarki do zapraw, frezarki oraz szlifierki kątowe. Wibratory, służące do układania płytek metodą wibracyjną to bardzo skuteczne urządzenia. Gwarantują doskonałe przyleganie płytek do podłoża i równą powierzchnię kładzionej glazury. Wibratory rolkowe łączą w sobie nowoczesną technologię i łatwość w obsłudze, a co za tym idzie, zapewniają wysoką efektywność pracy.
Mieszarki do zapraw można dobierać, kierując się wielkością podłoża, które ma zostać wyłożone płytkami. Przy większych powierzchniach sprawdza się duża mieszarka wyposażona w kółka, rączkę do transportu oraz specjalne pojemne wiadra i mocny silnik. W przypadku powierzchni o mniejszych rozmiarach zaś swoją funkcję dobrze spełnia kompaktowa mieszarka z ergonomiczną rękojeścią, zewnętrznym dostępem do szczotek oraz regulacją obrotów i różnymi zakresami prędkości.
Wybierając frezarkę, należy kierować się grubością i długością obrabianego materiału oraz mocą silnika. Dobierając do niej frezy, trzeba mieć z kolei na uwadze zakres planowanych prac. Dostępne są między innymi frezy pomagające wykonywać łuki na płytkach oraz pozwalające na ich ukosowanie i kalibrowanie pod kątem 90 stopni. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, można nadać płytkom określone wymiary i kształty, a przy tym uzyskać efekt idealnie gładkich brzegów.
Pomocne przy pracach glazurniczych są także szlifierki kątowe i – w zależności od potrzeby – odpowiednio do nich dobrane koronki i tarcze. Producenci asortymentu tego rodzaju oferują elementy przystosowane do pracy na sucho i na mokro. Bogaty wybór wszystkich wymienionych narzędzi znajdziemy w profesjonalnych sklepach takich jak na przykład Glazurnik-Narzędzia.
Ręczne narzędzia do glazury i artykuły ułatwiające kładzenie płytek
Do narzędzi ręcznych pomocnych przy obróbce i układaniu płytek zaliczamy między innymi kielnie, łamaki, przecinarki ręczne, gumowe młotki i szczypce glazurnicze do wycinania nieregularnych linii.
Wśród popularnych akcesoriów glazurniczych możemy zaś wskazać między innymi na klipsy i kliny, czyli systemy służące do poziomowania płytek, krzyżyki dystansowe oraz przyssawki. Ponadto należy tutaj wspomnieć o artykułach takich jak nakolanniki żelowe, gąbki i włókniny ścierne oraz pace do spoinowania, które ułatwiają prace związane z fugowaniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana