Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
4 cechy dobrych wkrętów budowlanych
Bez wkrętów budowlanych trudno byłoby się obejść na placach budowy, w domowych warsztatach, ale też w zakładach zajmujących się produkcją mebli. Umożliwiają one łączenie ze sobą rozmaitych materiałów – w tym płyt z karton-gipsu oraz drewna. Dlatego przydają się w domu podczas składania regałów, ale także przy stawianiu większych konstrukcji. Czym powinny wyróżniać się godne polecenia wkręty budowlane?
Stosowne certyfikaty
Tak jak i inne elementy złączne, tak i wkręty podlegają surowym normom. Ich producenci muszą dbać o to, aby tworzyć je według ściśle określonych wytycznych.
Każdy wkręt powinien charakteryzować się stosowną aprobatą techniczną. Można w bardzo łatwy sposób sprawdzić, czy dany element został nią opatrzony. Znajduje się ona zawsze na łbie wkrętu i jest widoczna nawet wtedy, kiedy jest on już przytwierdzony do drewna czy karton-gipsu. Informacja ta jest potwierdzeniem, że element taki jest odpowiedni do wykorzystania go do trwałego łączenia ze sobą różnych materiałów.
Zabezpieczona powierzchnia
Niektóre wkręty budowlane są przeznaczone do tego, aby mocować do siebie elementy znajdujące się pod gołym niebem. Właśnie w tym przypadku należy szczególnie przyjrzeć się temu, jak zostały one wykonane.
Ich powierzchnia musi być zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, a zwłaszcza deszczu, śniegu czy wilgoci. Aby tak się stało, wkręt powinien zostać poddany cynkowaniu ogniowemu – przeprowadzanie tego procesu skutecznie chroni przed korodowaniem.
Na szczególną uwagę zasługują także wkręty ze stali fosforowanej. Powłoka wykonana ze stali pokrytej warstwą fosforu również stanowi skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne.
Sposób wykonania wkrętów to jedna z kwestii, która zaważa o tym, czy będą one solidnie łączyć ze sobą elementy konstrukcji. Produkowane są one z metali, co sprawia, że może zagrażać im rdza. Korozja może przyczynić się do osłabienia mocowania konstrukcji. Dlatego wkręty muszą być bezwzględnie zabezpieczone przed korodowaniem – wyjaśnia ekspert z firmy WKRĘT Techniki Zamocowań.
Dopasowane do materiału i rodzaju prac montażowych
Wkręty znacznie różnią się między sobą. Istnieje cały wachlarz ich rodzajów, dlatego mają one tak wszechstronne zastosowanie. Jeżeli wkręt ma solidnie łączyć ze sobą dane materiały, musi być wykonany z myślą o ich specyfice i rodzaju.
Te elementy złączne mogą być dedykowane do drewna, płyt wiórowych, stolarki PCV lub do karton-gipsu, a niektóre z nich umożliwiają montaż blach i profili z metalu. Produkuje się też takie wkręty, które nie wymagają wcześniejszego wiercenia otworów – są to tak zwane wkręty samowiercące.
Solidny producent
W przypadku wkrętów należy stawiać na produkty wysokiej jakości i pochodzące od renomowanych producentów. Tylko takie z nich będą miały stosowną dokumentację techniczną, będą wytrzymałe i właściwie zabezpieczone. Profesjonalnie wykonane wkręty nie sprawiają też problemów podczas montażu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana