Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czy biokominki nadają się do użytku latem?
Ciekawa estetyka oraz łatwość i wygoda użytkowania sprawiają, że biokominki są coraz chętniej wybieranym elementem aranżacji. Ogień roztacza wokół przyjemne światło i ciepło, wprowadzając do wnętrza niezwykłą, przytulną atmosferę. I choć płomień kominków kojarzy się przede wszystkim z jesiennymi i zimowymi wieczorami spędzanymi przy odgłosach skwierczenia, wiele osób zastanawia się, czy kominki ekologiczne można używać latem. Odpowiadamy – oczywiście, że tak! Jednak co warto wiedzieć wcześniej?
Biokominki a emitowanie ciepła
O ile kominki tradycyjne nie tylko ogrzewają pomieszczenie, w którym się znajdują, ale poprzez zastosowanie systemu rozprowadzającego gorące powietrze mogą ogrzewać cały dom, o tyle biokominki w nieznaczny sposób wpływają na temperaturę w pomieszczeniu. Warto mieć na uwadze, że to nie znaczy, że nie podnoszą jej wcale. Podczas użytkowania biokomnków temperatura w pomieszczeniu wzrasta o około 2-3°C. Ma to jednak miejsce tylko tam, gdzie kominek bio ustawiono. W odróżnieniu od kominków na drewno, modele ekologiczne o wiele szybciej wystygają. Z tego powodu ciepło emitowane jest tylko w momencie użytkowania biokominka, a po wygaśnięciu ognia, temperatura się obniża. Czy warto więc korzystać z biokominków latem, kiedy nawet nieznaczny wzrost temperatury może być uciążliwy? To zdecydowanie kwestia indywidualna. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by biokominki były dekoracją pomieszczenia. Modele dostępne na rynku zachwycają estetyką, która zauważalna jest nawet wtedy, gdy palenisko jest wyłączone.
Kominek ekologiczny nie tylko do wnętrza
Lato to czas, kiedy wolne chwile z przyjemnością spędza się na świeżym powietrzu. Pielęgnuje się ogrody przydomowe i działkowe, dba o rośliny na tarasach i balkonach, by móc cieszyć się ciepłem zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami czy nocą. Tu właśnie swoje miejsce odnajduje kominek ekologiczny. To doskonałe rozwiązanie właśnie na lato, ponieważ rozświetla długie wieczory spędzane na zewnątrz i czyni klimat bardziej urokliwym, przyjemnym i intymnym. Jak podkreśla producent biokominków Lilimo, dodatkową zaletą wykorzystania tego rozwiązania latem jest ochrona przed owadami. Paliwem wykorzystywanym w kominkach ekologicznych jest bioetanol. Wielu producentów oferuje nie tylko bezzapachowe biopaliwa, ale również aromatyzowane. Wybrane zapachy olejków eterycznych stosowanych w paliwach do biokominków, takie jak lawenda, citronella czy drzewo herbaciane skutecznie odstraszają owady, w tym uciążliwe i kąsające komary.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana