Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czym są drewniane domy szkieletowe?
Drewniane domy szkieletowe to innowacyjne rozwiązanie w budownictwie, które zdobywa coraz większą popularność. Są one lekkie, trwałe i energooszczędne, a ponadto dzięki swojej konstrukcji pozwalają na szybki montaż na placu budowy. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na taką formę budowy własnego domu, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu zjawisku.
Drewniany dom szkieletowy – co to takiego?
Drewniane domy szkieletowe opierają się na konstrukcji nośnej wykonanej z drewna, którą nazywamy szkieletem. Składa się ona z pionowych słupów oraz poziomych belkowania łączonych ze sobą w regularne odstępy. Przestrzeń między elementami konstrukcji jest wypełniana materiałami izolacyjnymi, a całość pokrywana warstwą elewacji oraz dachu.
Wykorzystywane do budowy drewno jest odpowiednio suszone i impregnowane, dzięki czemu jest trwałe i odporne na działanie szkodników oraz czynników atmosferycznych. Technologia ta pozwala na wzniesienie budynku o dowolnym kształcie i wielkości, dzięki modułowej konstrukcji można dowolnie modyfikować układ pomieszczeń wewnątrz domu.
Jednym z głównych atutów budowy domów szkieletowych całorocznych z drewna jest ich energooszczędność. Dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna czy pianka poliuretanowa, domy te doskonale zatrzymują ciepło wewnątrz, ograniczając straty na jego rozpraszanie. W efekcie zużycie energii na ogrzewanie w okresie zimowym jest znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych murowanych budynków.
Jakie są zalety drewnianych domów szkieletowych?
Budowa drewnianego domu szkieletowego z Mol-Sad Bud może trwać zaledwie kilka miesięcy, co jest dużo krótszym czasem niż w przypadku domów murowanych. Wszystkie elementy konstrukcji produkowane są w fabryce, a na placu budowy montuje się je niczym klocki lego. Dzięki temu proces budowy przebiega szybko i sprawnie, a inwestor może szybko wprowadzić się do swojego nowego domu.
Co więcej, modułowa konstrukcja pozwala na dowolne modyfikacje i dostosowanie domu do indywidualnych potrzeb mieszkańców, zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu. Warto dodać, że domy szkieletowe sprawdzają się zarówno na równych, jak i na nieregularnych działkach, co daje większe możliwości adaptacji projektu do warunków terenowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana