Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Filtry kołnierzowe do filtrowania zanieczyszczeń mechanicznych i biologicznych
Głównym zadaniem filtrów zamontowanych w instalacjach jest zatrzymywanie przepływu zbędnych, niebezpiecznych cząsteczek przedostających się do wnętrza. Filtry kołnierzowe mają zastosowanie w wielu dziedzinach. Przeciwdziałają zanieczyszczeniom instalacji wodnych, gazowych, parowych, a także zapewniają prawidłowe funkcjonowanie pomp oraz reduktorów. Blokują przede wszystkim zanieczyszczenia mechaniczne i biologiczne. Dzięki temu zapewniają poprawne, długotrwałe działanie urządzeń. Jakie zalety ma stosowanie filtrów kołnierzowych?
Charakterystyka i rodzaje filtrów kołnierzowych
Filtry kołnierzowe można podzielić ze względu na sposób i materiał wykonania. Najczęściej spotykane są filtry siatkowe, aluminiowe oraz filtry ze stali nierdzewnej. Różnorodność filtrów sprawia, że mogą być stosowane w instalacjach wodnych, gazowych lub grzewczych. Regularna filtracja jest warunkiem właściwego działania całego systemu. Zanieczyszczenia biologiczne i mechaniczne prowadzą często do nieodwracalnych usterek, dlatego działanie prewencyjne jest bardzo ważne.
Jak tłumaczy ekspert z firmy zajmującej się sprzedażą komponentów armatury przemysłowej Tro – Instal: Filtry są obecnie jednym z najważniejszych elementów instalacji. Głównym zadaniem filtrów kołnierzowych jest przeciwdziałanie awariom pomp, armatur, zaworów antyskażeniowych, reduktorów ciśnienia i kotłów grzewczych. Często używa się ich w przyłączach budynków do sieci wodociągowej, a także w instalacjach wodnych i grzewczych.
Filtry kołnierzowe siatkowe – zasady działania
Do najważniejszych zadań filtrów kołnierzowych siatkowych należy niwelacja zanieczyszczeń biologicznych i mechanicznych w instalacjach wodnych, parowych oraz przemysłowych. Działanie filtrów jest uwarunkowane przez umieszczony we wnętrzu wkład magnetyczny. Mogą one pracować zarówno w poziomie, jak też w pionie, co zapewnia dużą elastyczność i ułatwia proces montażu.
Szczególnym rodzajem filtrów siatkowych są urządzenia filtrujące wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki specyficznej budowie i parametrom pracy mogą być wykorzystywane w przemyśle chemicznym oraz spożywczym. Filtry kołnierzowe ze stali nierdzewnej poprawnie działają nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych. Temperatura pracy filtra zamyka się w przedziale od 20 stopni Celsjusza poniżej zera do nawet 200 stopni na plusie.
Budowa i zastosowanie filtrów kołnierzowych aluminiowych
Nieco inne przeznaczenie mają filtry kołnierzowe aluminiowe. Przede wszystkim, uniemożliwiają przepływ szkodliwych cząsteczek i zanieczyszczeń w instalacjach gazowych. Warto podkreślić, że działają skutecznie również w urządzeniach wykorzystujących biogaz. Takie zastosowanie jest możliwie dzięki charakterystycznej budowie. Korpus filtra jest wykonany z aluminium, natomiast siatka filtracyjna – ze stali nierdzewnej. Urządzenia sprawnie pracują nawet przy ciśnieniu wynoszącym 0,2 MPa lub 0,6 MPa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana