Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak przygotować podłoże pod tynk?
Współczesne budownictwo zyskało dzięki wprowadzeniu efektywnych i szybkich technologii, które pozwalają na optymalizację procesów budowlanych i obniżenie kosztów inwestycji. Jednym z wielu ułatwień są tynki maszynowe. Dowiedz się, na czym polega technika maszynowa, jakie są rodzaje tynków i jak należy przygotować podłoże pod tynk.
Czym są tynki maszynowe?
Tynk jest warstwą wykończeniową wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni budynku. Zapewnia ścianom i sufitom płaskie i gładkie powierzchnie oraz stanowi ochronę konstrukcji budynku przed czynnikami zewnętrznymi. Nowoczesna metoda tynkowania wykorzystuje tynki maszynowe. Są to tynki, które powstają poprzez zmieszania gotowej, suchej mieszanki tynkarskiej z wodą w agregacie tynkarskim i nakładane są za pomocą pistoletów natryskowych. Tynkowaniem maszynowym zajmują się specjalistyczne firm, choćby takie jak wykonawca usług remontowo-budowlanych Włodara, który oferuje tynki agregatem w Częstochowie i okolicach, a także buduje domy szeregowe.
Jak przygotować podłoże pod tynki maszynowe?
Przygotowanie podłoża w przypadku tynków maszynowych jest kluczowe dla uzyskania trwałego i estetycznego efektu. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni z kurzu i brudu. Następnie należy sprawdzić, czy podłoże jest jednolite i stabilne. W innym przypadku należy wzmocnić je za pomocą siatki zbrojącej. Po uzupełnieniu szczelin i pęknięć w ścianach oraz po zagruntowaniu powierzchni można przystąpić do tynkowania.
Szczególnie ważną czynnością jest sprawdzenie, czy podłoże jest wystarczająco suche. Jeśli nie, wymaga osuszenia oraz usunięcia przyczyny wilgoci. Wysokiej jakości tynki maszynowe uzyskuje się dzięki równomiernemu rozłożeniu masy tynkarskiej. Dlatego warto pamiętać, że na nierównym podłożu ciężko będzie osiągnąć idealnie gładką i efektowną powierzchnię.
Rodzaje nowoczesnych tynków maszynowych
Tynki maszynowe sprawdzają się do tynkowania dużych powierzchni, zwłaszcza przy większych inwestycjach z wykorzystaniem techniki silosowej. Wyróżnia się:
tynki gipsowe,
tynki hybrydowe,
tynki cementowo-wapienne.
Tynkowanie maszynowe obniża koszty poprzez znaczne oszczędności materiałowe oraz duże tempo prac. Zapewnia też wysokiej jakości wykończenie ścian o wyjątkowej wytrzymałości, które przez wiele lat nie będą wymagać remontów i konserwacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana