Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jakimi sprawami zajmują się pogotowia hydrauliczne?
Pogotowie hydrauliczne można wezwać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Jest to szybka pomoc w nagłych sytuacjach. Fachowcy zjawią się tak szybko jak jest to możliwe i usuną każdą usterkę hydrauliczną. Po pogotowie warto zadzwonić zawsze wtedy, gdy z usunięciem awarii nie można czekać do rana lub do końca weekendu. Nawet jeśli za usługę zapłacimy więcej, to uchronimy budynek przed dewastacją.
Zakres usług pogotowia hydraulicznego
W toku standardowej eksploatacji urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych może dochodzić do różnego rodzaju usterek, które skutkują przeciekaniem i zawilgoceniem ścian. Większość tego typu symptomów świadczy o uszkodzeniu rur, które często biegną pod posadzką lub w ścianach, co wiąże się z kuciem i sporym bałaganem. Nie warto jednak czekać na rozwój wypadków, czyli postępujące zawilgocenie murów. Pogotowie hydrauliczne zlokalizuje wyciek i zastosuje odpowiednie działania naprawcze, aby nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości.
Aby jednak usunąć awarię, trzeba najpierw zlokalizować wyciek. Specjalistą w tej dziedzinie jest Suchy Dom – firma funkcjonuje na terenie kilku południowych województw i zajmuje się osuszaniem budynków oraz odgrzybianiem ścian i zabezpieczaniem konstrukcji przed wilgocią. Na początek fachowcy dokonują dokładnych pomiarów, które pozwalają na określenie miejsca wycieku i skali problemu, a następnie dobierają najlepszą metodę osuszania.
Lokalizacja wycieków
Pierwszym krokiem do skutecznego usunięcia awarii hydraulicznej jest namierzenie miejsca przecieku. Fachowcy dysponują kamerami termowizyjnymi oraz akustycznymi rurami sondowymi, które pozwalają na szybkie i skuteczne lokalizacje wycieków. Są to bezinwazyjne badania, a więc nie ma konieczności skuwania tynków ani posadzek. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest zlokalizowanie wycieku o przepustowości zaledwie 0,5 litra na godzinę, a przy sprawdzaniu ogrzewania podłogowego wyciek może być nawet mniejszy. Małe wycieki zwykle objawiają się po kilku miesiącach w postaci zawilgoconej ściany, a więc nie warto bagatelizować pierwszych objawów. Duże wycieki nie są trudne do zdiagnozowania, a przed przyjazdem fachowców warto zakręcić główny zawór wody, aby ograniczyć skalę dewastacji budynku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana