Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Na czym polega kompleksowa usługa montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?
Oczyszczalnia ścieków przy własnym domu to ciągle jeszcze rozwiązanie nie tak częste jak szambo, ale zdobywające coraz więcej zwolenników. Jest co najmniej kilka powodów, by wybudować ją u siebie. Jednym z nich jest niemożność podłączenia się do kanalizacji miejskiej lub gminnej. Inna to trudne warunki dla regularnych przyjazdów dużych samochodów z beczką, z usługą opróżniania szamba. Najważniejsze jednak są względy ekonomiczne.
Komu powierzyć budowę przydomowej oczyszczalni?
Własna oczyszczalnia jest przedsięwzięciem na pewno droższym niż szambo, ale jego opłacalność należy rozpatrywać w kontekście dłuższego czasu. Wydatek zwraca się, gdy już nie trzeba regularnie korzystać z usług wywozu nieczystości, które z roku na rok drożeją.
Sprawy związane z budową i stosownym doradztwem, najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak np. Bartosz Jankowiak Roboty ziemne/Hurtowania instalacyjna. Takie wyjście daje możliwość otrzymania kompleksowej usługi polegającej na projekcie instalacji, solidnym wykonaniu a w późniejszym czasie na fachowym serwisowaniu. Dobre, kompleksowo dbające o dobre relacje z klientami mogą również służyć radą w sprawach związanych z procedurami dotyczącymi dofinansowań na budowę tego rodzaju urządzeń.
Jakie są etapy budowy oczyszczalni?
Pierwszym etapem jest wykonanie odpowiedniego wykopu z podsypką stabilizującą na samym dole. Następnym krokiem jest instalacja zbiornika wstępnego oczyszczania, który ma za zadanie rozdzielić ścieki na część rozpuszczalną w wodzie i na stałe związki, które opadają na dno, gdy są ciężkie, lub tworzą kożuch na powierzchni. Cały ten zbiornik wymaga odpowiedniej wentylacji i odpowietrzenia. Przy montażu ważne jest również prawidłowe nachylenie rur, aby ścieki mogły swobodnie spływać z domu do zbiornika.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to nie tylko głównym zbiornik, w którym odbywa się rozdzielanie ścieków. To również system rur drenażowych i kanalizacyjnych, które są odpowiedzialne za transport oczyszczonej wody do gruntu. Pod rurami, kładzie się również specjalną wysypkę, która bywa wzmocniona włókniną. Wszystko to dodatkowo odsącza pozostałe zanieczyszczenia.
Mimo, że montaż oczyszczalni wydaje się prosty, warto go jednak powierzyć fachowcom, bo niewłaściwe wypoziomowanie rur drenażowych i kanalizacyjnych może skutkować cofaniem się nieoczyszczonej treści do kanalizacji domowej.
Zalety domowych oczyszczalni
Taka oczyszczalnia jest przede wszystkim wygodna dla mieszkańców domu i tania w eksploatacji. Nie trzeba już zaprzątać sobie głowy sprawą systematycznego wywożenia ścieków. Instalacja nie wymaga też większych zabiegów konserwacyjnych.
Drugą zaletą jest pełna ekologiczność. Efektem rozkładania się ścieków są proste związki, które wypuszczone do gleby, nie stanowią zagrożenia dla wód gruntowych ani dla ujęć wodnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana