Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Słupki prowadzące i przeszkodowe. Charakterystyka
Słupki prowadzące i przeszkodowe to urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego stosowane w terenie zabudowanym. Dzięki nim kierowcy łatwiej jest bezpiecznie poruszać się drogą, nawet w nocy. Takie oznaczenia muszą być dobrze widoczne, wykonane z trwałych materiałów. Mają mieć określone kolory i spełniać konkretne wymogi. Tylko wtedy należycie pełnią swoją funkcję.
Słupki prowadzące – charakterystyka, rodzaje
Słupki prowadzące pomagają kierowcy zorientować się, jaka jest szerokość drogi i jej bieg. Są szczególnie przydatne nocą lub w złych warunkach pogodowych, przez które widoczność jest ograniczona.
Słupki prowadzące są białe i mają czerwone elementy odblaskowe. Wyróżniamy:
- Słupki U-1a – o wysokości 1500 mm; są wykonane z tworzywa sztucznego, w górnej części po obu stronach mają wtopione czerwone elementy odblaskowe. Dodatkowo można zastosować naklejki z cyframi kilometrowymi lub hektometrowymi.
- Słupki U-1b – o wysokości 640 mm; umieszcza się je na barierach energochłonnych. One również mają czerwone elementy odblaskowe i mogą zostać dodatkowo oznakowane naklejkami informującymi o odległościach albo z numerem drogi.
- Elementy odblaskowe U-1c – wykonane są na podkładzie cynkowym lub aluminium i oklejone folią. Umieszcza się je na barierach energochłonnych.
Słupki przeszkodowe – charakterystyka, rodzaje
Słupki przeszkodowe są stosowane po to, by oznaczyć przeszkody na jezdni, wysepki, a także przejścia dla pieszych. Mają charakterystyczny żółty kolor i niebieskie elementy odblaskowe, a wykonuje się je z polietylenu. Wyróżniamy:
- Słupki U-5a – służą do oznakowania przeszkód na drodze. Stosuje się je również razem ze znakami C9, C10 lub C11 do kierowania ruchem.
- Słupki U-5b – służą do oznakowania wysepek na jezdni, barier oddzielających pasy ruchu lub przejść dla pieszych. One także w połączeniu z innymi znakami mogą służyć kierowaniu ruchem.
Tak jak wszystkie inne elementy na jezdni słupki prowadzące i przeszkodowe muszą być doskonale widoczne i ustawione w odpowiednich miejscach.
Słupki prowadzące i przeszkodowe – liczy się jakość
Profesjonalne słupki prowadzące i przeszkodowe powinny zostać wykonane z materiałów o wysokiej trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Jakość ma tu ogromne znaczenie, ponieważ chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom. Właśnie dlatego zawsze należy zamawiać je od producentów o sprawdzonej renomie, takich jak na przykład firma Andros. Dobre opinie i przynależność do programu Rzetelna Firma dowodzą, że jest to producent, któremu można zaufać. Z drugiej strony lepiej unikać firm, które oferują wyjątkowo niskie ceny. Zazwyczaj ma to związek z niższą jakością ich produktów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana