Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Technologia produkcji domów szkieletowych
Z roku na rok domy szkieletowe stają się coraz popularniejsze w Polsce. Główną zasługą tego stanu rzeczy jest szybki czas ich budowania, konkurencyjna cena oraz fakt, że prace mogą być prowadzone również w ujemnych temperaturach. Co więcej, niska masa budynku umożliwia stworzenie płytszych fundamentów. Wszystkie te zalety nie byłyby możliwe, gdyby nie odpowiednio przygotowane prefabrykaty drewniane. Co warto o nich wiedzieć?
Prefabrykaty w budowie domów szkieletowych
Prefabrykaty to wcześniej przygotowane komponenty budowlane, które są przygotowywane w specjalnych fabrykach. To właśnie dzięki nim możliwe jest tak szybkie, tanie i skuteczne budowanie domów szkieletowych. Co więcej, dzięki wykorzystaniu prefabrykatów eliminuje się ryzyko wystąpienia błędów, które mogłyby się pojawić przy budowie domów tradycyjnymi metodami.
Przygotowanie prefabrykatów zaczyna się od wykonania projektu w programie komputerowych. W tym celu wprowadzane są do niego dane o elementach konstrukcyjnych danego obiektu. W obliczeniach trzeba wziąć pod uwagę ściany, które składają się z wiatroizolacji, wełny mineralnej lub styropianu, folii paraizolacyjnej oraz pozostałych materiałów, które mogą przyczynić się do powstawania warstw w gotowym obiekcie.
W trakcie projektowania prefabrykatów muszą zostać uwzględnione również instalacje, które znajdą się w gotowym budynku. Po zakończeniu fazy projektowej poszczególne elementy są tworzone i przygotowywane do transportu. Następnie przewozi się je na plac budowy.
Jedyną pracą mokrą wykonywaną w trakcie budowania domów szkieletowych jest przygotowanie fundamentów. W dalszej kolejności stawiany jest szkielet ścian zewnętrznych, do których montowane są prefabrykaty. Następnie tworzy się strop oraz kładzie się dach. Dzięki tej technologii produkcji i montażu możliwe jest wybudowanie nowego domu od zera w zaledwie osiem tygodni.
Budową domów szkieletowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak Stolhaus z Województwa Lubuskiego.
Zalety domu zbudowanego z drewna
Mało kto wie, ale drewno jest nie tylko materiałem ekologicznym, ale również ma zdolność samodzielnego regulowania wilgoci we wnętrzu budynku. Sprawia to, że świetnie nadają się do zamieszkania przez osoby, które mają kłopoty z układem oddechowym oraz przez alergików. Co więcej, domy drewniane znacznie łatwiej można poddać modernizacji niż np. domy ceglane lub betonowe. Jednocześnie nie ma to wpływu na obniżenie trwałości samego obiektu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana