Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Wymiana wełny na piankę. Czy to dobre rozwiązanie?
Wymiana wełny na piankę to jeden z etapów termomodernizacji budynku, który pozwala zapewnić komfort cieplny w domu, a także obniżyć rachunki za ogrzewanie. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów izolacyjnych, ale to właśnie pianka poliuretanowa gwarantuje najwięcej korzyści. Czym się charakteryzuje pianka poliuretanowa?
Jak wykonać ocieplenie z pianki poliuretanowej?
Ocieplenia pianką poliuretanową za pomocą natrysku to sposób aplikacji, który w chwili kontaktu z izolowaną powierzchnią znacznie zwiększa swoją gęstość. Materiał wypełnia równocześnie wszystkie możliwe szczeliny, a jego aplikacja przebiega znacznie szybciej, niż innych materiałów izolacyjnych. Ocieplenie pianką poliuretanową to więc skuteczna bariera dla wilgoci, hałasu oraz uciekającego ciepła. Należy jednak pamiętać, że takie właściwości i korzyści zapewnia tylko właściwy montaż izolacji. Bardzo ważne jest to, aby pianka pokryła całą izolowaną powierzchnię. Efektem takich działań będzie szczelna konstrukcja budynku bez niepożądanych strat ciepła i zagrożenia dla rozwoju grzybów oraz pleśni.
Zalety pianki poliuretanowej
Pianka poliuretanowa to materiał, który gwarantuje wiele korzyści dla ocieplanego budynku oraz jego mieszkańców. Wyróżnia się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu stanowi ochronę przed mostkami termicznymi i stratami ciepła. Jest dobrym wyborem zarówno zimą (zabezpieczenie przed ucieczką ciepła z domu), jak i latem (ochrona przed przedostaniem się gorącego powietrza do wnętrza). Izolacja z pianki poliuretanowej może więc rozwiązać wiele problemów w warunkach przemysłowych, handlowych i mieszkalnych. Poprawia efektywność energetyczną budynku, a także zmniejsza straty ciepła o 80%. Materiał ten skutecznie redukuje również hałas z zewnątrz, nie pyli i nie wysusza powietrza wewnątrz pomieszczenia, a także wykazuje świetną przyczepność do różnych podłoży, dzięki czemu nie ulega filcowaniu. Usługi profesjonalnego montażu ocieplenia z pianki poliuretanowej oferuje m.in. PIAN-PUR z Wrocławia, gdzie doświadczeni pracownicy dbają nie tylko o jakość wykonywanej izolacji, ale także o właściwość samego materiału.
Rodzaje ocieplenia pianką poliuretanową
Ocieplenia z pianki poliuretanowej występują w dwóch rodzajach – zamknięto i otwartokomórkowej. Pierwszy wyróżnia się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi, wykazuje niski współczynnik przewodzenia ciepła, a także nie pochłania wilgoci. Pianka zamkniętokomórkowa jest materiałem, który pozwala wzmocnić izolowaną powierzchnię. Pianka otwartokomórkowa nadaje natomiast izolacji gąbczastą strukturę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana