Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety blachodachówki
Blachodachówka to pokrycie dachowe wykonane z metalowej blachy, które wyglądem przypomina tradycyjne dachówki. Ze względu na swoją atrakcyjną cenę i niezłe właściwości, jest jednym z najczęściej stosowanych pokryć dachowych w Polsce. Jakie są zalety blachodachówki i czy warto zamontować ją na swoim dachu?
Blachodachówka to tak naprawdę blacha, która została wyprofilowana w taki sposób, aby przypominała tradycyjną dachówkę. Z daleka wygląda bardzo podobnie do dachówki, ale jej cena jest zdecydowanie niższa, dlatego to doskonałe rozwiązanie dla oszczędnych inwestorów. Jeżeli zależy Ci na zakupie dobrej blachodachówki, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również na miejsce pochodzenia surowca i grubość ocynku na rdzeniu stalowym. Dlaczego te parametry są ważne? Ponieważ miejsce pochodzenia surowca świadczy o jego jakości. Za najlepszą gatunkowo uchodzi stal ze skandynawskich hut SSAB i RUUKKI. Grubość ocynku na rdzeniu jest też ważna, ponieważ to od niej zależy poziom zabezpieczenia blachodachówki przed korozją. Minimalna grubość, pozwalająca stosować blachę na zewnątrz budynków, powinna wynosić nie mniej niż 275 g/m2. Istotne znaczenie mają również warstwy ochronne zastosowane do zabezpieczenia blachodachówki.Atuty blachodachówki
Poza niską ceną, niewątpliwą zaletą blachodachówki jest również krótki czas jej montażu. Dzięki przygotowaniu odpowiedniej długości arkuszy, możemy ją sprawnie przewieźć na miejsce budowy domu i szybko zamontować. Popularnym rozwiązaniem są także blachodachówki modułowe, które łączy się ze sobą tworząc dach. Dzięki nim, nie musimy zamawiać określonej ilości arkuszy, wystarczy że podamy producentowi powierzchnię połaci w metrach kwadratowych, a on sam przygotuje odpowiednią ilość pakietów. Moduły mają również tę zaletę, że pozwalają zmniejszyć straty materiałowe spowodowane nietypowym kształtem dachu. Co ważne, blachodachówka nie nasiąka też wodą i wyróżnia ją niska waga, dlatego nadaje się doskonale do renowacji starych obiektów. Przy wymianie pokrycia nie wymaga bowiem wzmacniania konstrukcji dachu, a to ułatwia remont i znacznie zmniejsza koszty.Jakie dachy pokryjesz blachodachówką?
Jak wyjaśnia pracownik firmy Serwis Dach – Klasyczna blachodachówka nadaje się do wszystkich dachów o nachyleniu połaci wynoszącym powyżej 9°, ale nie więcej niż 90°. W przypadku blachodachówki z posypką mineralną dolna granica jest nieco wyższa, i wynosi 12°. Blachodachówka to pokrycie dachowe bardzo wszechstronne, ale oczywiście nie ma rozwiązań bez wad. W przypadku blachodachówki minusem jest jej niska izolacyjność akustyczna, która sprawia, że intensywne opady deszczu są słyszalne w pomieszczeniach na poddaszu. Jeśli nam to przeszkadza, możemy jednak ocieplić dach wełną mineralną, która dodatkowo wyciszy dach.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana