Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Przykłady zastosowania płyt gumowych EPDM
Tworzywa sztuczne, w różnej postaci, wykorzystywane są w wielu branżach. Uznawane są za jeden z lepszych wynalazków współczesności, a dzięki wielu zaletom mogą idealnie uzupełniać produkty stworzone z naturalnych materiałów. Dobrym przykładem niezwykle funkcjonalnych produktów z tworzywa sztucznego są gumowe płyty EPDM. Przedstawiamy przykłady ich zastosowania.
Gumy techniczne – czym są i do czego można je stosować?
Przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych mogą uzupełniać lub całkowicie zastępować elementy stworzone z metalu, drewna czy kamienia. Szczególnie praktyczne są produkty wykonane z elastomerów, w tym przede wszystkim z gum powstałych z silikonowych kauczuków wyróżniających się trwałością i elastycznością. Niektóre z nich można rozciągnąć nawet dziesięciokrotnie!
Zastosowanie gum technicznych jest bardzo szerokie, ponieważ są one niezwykle różnorodne. Wykonuje się z nich wiele przedmiotów, bez których trudno obyć się w życiu codziennym, takich jak uszczelki, podeszwy butów, węże ogrodowe, opony i wiele innych. Najpopularniejszymi gumami technicznymi są gumy SBR, NBR i EPDM, a wszystkie je łączy wytrzymałość, zarówno fizyczna, jak i chemiczna – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę MTJ-GROUP.
Gumy techniczne świetnie sprawdzają się w temperaturach, które występują naturalnie w każdym miejscu na naszej planecie, jednak różnią się między sobą pod względem wytrzymałości na temperatury skrajne oraz odporności na różne grupy substancji.
Guma EPDM – właściwości
Guma techniczna EPDM to kauczuk etokylenowo-propylenowo-dienowy, czyli elastomer wyróżniający się bardzo dobrą izolacją. EPDM jest odporna na wstrząsy, wilgoć, działanie czynników atmosferycznych i działanie substancji żrących. Co więcej, na tego rodzaju gumie technicznej nie powstają deformacje. Jest też odporna na promieniowanie UV i zachowuje wszystkie właściwości nawet w temperaturze 130 stopni Celsjusza.
Guma EPDM ma wiele zalet, dlatego jest stosowana w wielu branżach, w tym w budownictwie i w motoryzacji. Znaleźć można ją, między innymi, w elementach amortyzacyjnych (np. w podkładkach). Gumę techniczną EPDM wykorzystuje się także do wykonywania opon, uszczelek do okien i drzwi samochodu oraz osłon kabli.
Zastosowanie płyt gumowych EPDM
Gumę EPDM wykorzystywać można również w postaci płyt. Płyty gumowe EPDM używane są w produkcji elementów gumowych, zarówno tych przeznaczonych do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Świetnie sprawdzają się w charakterze pokrycia stołów warsztatowych, które każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie różnego rodzaju kwasów. Co więcej, płyty gumowe EPDM stosowane są także do zabezpieczania podłoża placów zabaw i innego rodzaju nawierzchni na terenach rekreacyjno-sportowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana