Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Sanitarne kabiny natryskowe – rodzaje
Kabiny sanitarne stosuje się w miejscach, w których nie ma możliwości wybudowania pojedynczych toalet. Znaleźć można je przede wszystkich w budynkach użyteczności publicznej, w tym w placówkach oświaty, centrach handlowych i obiektach sportowych. Sprawdźcie z jakich materiałów wykonuje się tego typu kabiny.
Nie może być basenu, hali sportowej czy zakładów „brudnej” pracy bez kabin natryskowych, które pozwalają nam zadbać o higienę zarówno swoją, jak i obiektu. Nie wszystkie kabiny natryskowe są takie same. Różnią się one kształtami, rozwiązaniami technologicznymi i materiałami wykończeniowymi, a te – właściwościami. Jakie mamy rodzaje kabin natryskowych?Sanitarne kabiny natryskowe – jaki materiał najlepszy?
Aby sanitarne kabiny natryskowe zapewniały prywatność, a jednocześnie były odporne na działanie wody, powinny być odgradzane materiałami, które nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wilgoci, a jednocześnie nie zabierają dużo miejsca. Najczęściej wybór pada na płyty HPL. Są one przygotowywane z papieru nasączonego żywicą, który jest prasowany pod ciśnieniem w wysokiej temperaturze. W ten sposób uzyskuje się spójny, zwarty materiał, który opiera się działaniu wody i może być wykorzystywany do wykańczania sanitarnych kabin natryskowych. Jednocześnie jest on lekki, łatwy w montażu i nie zajmuje wiele miejsca – płyta HPL ma zaledwie 13 mm grubościRodzaje sanitarnych kabin natryskowych
Sanitarne kabiny natryskowe występują w różnych wariantach konstrukcyjnych, które pozwalają na wiele sposobów zaaranżować przestrzeń i dopasować ją do potrzeb danego obiektu i jego użytkowników. Przykładowo, firma www.sanipol.pl proponuje stanowiska typu „I”, „T” oraz stanowiska z przedsionkiem. Te pierwsze – stanowisku typu „I” – mają najprostszy kształt. Natrysk jest wydzielony płytą o długości do 1 m, a konstrukcję wzmacnia drążek, który służy także do zawieszania osłony. Najczęściej spotyka się właśnie ten typ kabiny. Nieco rzadziej powstają stanowiska typu „T”. Stosuje się to rozwiązanie, gdy ścianka działowa ma powyżej metra długości. Są one wyposażone dodatkowo we wzmacniającą kontsrukcję na czele ścianki oraz profil wieńczący. Z góry przypominają one literę „T” – stąd nazwa. Także w tym modelu występuje drążek, który wzmacnia całość, a zarazem pozwala na powieszenie osłony. Ostatni typ to stanowiska natryskowe z przedsionkiem. Podnoszą one komfort korzystania z natrysku, dają swobodę ruchu, a jeżeli dodatkowo są wyposażone w zintegrowaną ławeczkę. Są naprawdę wygodne. Ścianka oddzielająca stanowiska natryskowe jest przedłużona i wzmocniona drążkiem, a oprócz tego wydzielona jest przestrzeń, w której można swobodnie się przebrać i złożyć rzeczy – dzięki dodatkowej zasłonie nie ulegną one zamoczeniu.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana