Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
W jakiej technologii wybudować domek letniskowy?
Planujesz budowę domku letniskowego dla siebie lub pod wynajem dla turystów? Gratulujemy świetnego pomysłu! Stworzenie przytulnego domku na potrzeby rekreacyjne jest łatwiejsze niż budowa całorocznego domu, jednak przed tobą i tak sporo decyzji i planowania. Dowiedz się, z jakiej technologii skorzystać, by realizacja twojego nowego projektu była jak najprostsza i niedroga.
Budowa domku letniskowego w świetle przepisów
Domki letniskowe przeznaczone są do użytku sezonowego, a nie całorocznego, w związku z czym realizacja takiej inwestycji wymaga spełnienia mniejszej ilości wymogów formalnych, a przepisy budowlane w tym obszarze są zdecydowanie mniej rygorystyczne. Jeśli zamierzasz postawić budynek wolno stojący, parterowy, o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35 m2, obejdzie się bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Pamiętaj jednak, że chcąc budować wyłącznie na podstawie zgłoszenia, musisz spełnić jeszcze jeden ważny warunek – domków nie może być więcej niż 1 na każde 500 m2 działki. Jeśli więc zamierzasz zbudować większy kompleks wypoczynkowy z kilkoma domkami w niewielkich odległościach od siebie, pozwolenie na budowę będzie niezbędne.
Ciepły i tani domek letniskowy? Buduj z drewna!
Chcąc zbudować domek szybko i tanio, warto wziąć pod uwagę technologię suchą, czyli bez użycia mokrych zapraw. Innymi słowy, najkorzystniejszym wyborem będzie dla ciebie budowa domku letniskowego z drewna. Produkcja domków z bali odbywa się w zakładzie producenta, a na działkę dostarczany jest gotowy budynek w częściach, składany na miejscu przez doświadczoną ekipę – mówi ekspert z przedsiębiorstwa MARUX.
Domki z bali są tanie w budowie i już na pierwszy rzut oka zachwycają swoją urodą, jednak mają zdecydowanie więcej zalet. Wśród najważniejszych należy wymienić trwałość takich konstrukcji oraz doskonałe właściwości termiczne. Dom wykonany z bali okrągłych jest ciepły zimą i chłodny latem, co osiągane jest bez konieczności stosowania skomplikowanych rozwiązań dociepleniowych. Grube ściany z naturalnego drewna zapobiegają ucieczce energii cieplnej z wnętrza, za to świetnie radzą sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci. W rezultacie w drewnianym domku letniskowym zawsze panuje przyjazny, zdrowy mikroklimat; nie wspominając już o wspaniałym zapachu.
Co prawda domki letniskowe można wznosić na nieuzbrojonych działkach, jednak jeśli w danym miejscu masz możliwość podłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej, warto z niej skorzystać. Ponieważ domki z bali są łatwe w przebudowie, podłączenie instalacji nie będzie problemem również w sytuacji, gdy zdecydujesz się na to w późniejszym czasie. Wnętrza takich budynków można wykańczać na rozmaite sposoby, jeśli jednak marzysz o własnym, sielskim miejscu na świecie, wykorzystaj potencjał drewna i zaaranżuj całość np. w stylu góralskim bądź rustykalnym. Pięknym dopełnieniem całej kompozycji będą drewniane meble we wnętrzach i w ogrodzie, a jeżeli marzysz o odrobinie luksusu, obok domu postaw saunę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana