Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym
Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym (PUR) znajdują zastosowanie przy realizacji wielu inwestycji budowlanych. Jako materiał o szerokim spektrum właściwości, wykorzystuje się je m.in. przy wnoszeniu ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz elementów zadaszeń obiektów przemysłowo-produkcyjnych, magazynowych, rolnych, inwentarskich czy pawilonów handlowych. Sposób wykonania płyt poliuretanowych czyni je też użytecznymi w obiektach przetwórstwa spożywczego oraz innych, przeznaczonych do przechowywania żywności (np. chłodnie, mroźnie). Jakie są główne cechy płyt PUR?
Walory izolacyjne
Płyty warstwowe poliuretanowe są znane przede wszystkim ze swoich nadzwyczajnych właściwości izolacyjnych. Zapewniają one doskonałą izolację termiczną i akustyczną oraz niewielką absorpcję wilgoci. Cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, wskutek czego pozwalają znacząco obniżyć koszty ogrzewania pomieszczeń. To znaczący atut zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy coraz większą rolę odgrywają regulacje budownictwa energooszczędnego. Co więcej, płyty z rdzeniem PUR cechują się podwyższonymi parametrami ogniowymi, co przekłada się na wzmożone bezpieczeństwo przeciwpożarowe.Jakość wykonania
Produkcja płyt warstwowych przebiega według standardów stawianych nowoczesnym materiałom budowlanym. Płyty PUR są jednorodne, wskutek czego z łatwością łączą się w okładziny pokrywane blachą stalową ocynkowaną (ochrania ona rdzeń przed uszkodzeniem).Rolą okładzin jest przenoszenie naprężeń normalnych, natomiast rdzeń poliuretanowy odpowiada za przenoszenie naprężeń stycznych oraz utrzymanie odpowiedniego dystansu między okładzinami. W efekcie płyty cechują się lekkością, a jednocześnie zapewniają pożądaną nośność i sztywność, pozwalając na zwiększenie rozpiętości podpór – objaśnia przedstawiciel firmy DiA z Katowic, dysponującej rozległą ofertą płyt z tworzyw sztucznych.
Walory estetyczne
Płyty poliuretanowe prezentują się w ładny dla oka sposób. Okładziny mogą być profilowane m.in. w kształt przetłoczeń liniowych bądź też mikrofalę, w zależności od potrzeb i preferencji. Blachy stosowane do produkcji płyt warstwowych PUR, poza ocynkowaniem, są pokrywane powłokami organicznymi i wybarwiane na konkretny kolor z szerokiej gamy barw. W celu dodatkowego zadbania o wygląd płyt ściennych, istnieje możliwości ich montażu bez widocznych łączników. Szereg wymienionych tu udogodnień sprawia, że płyty z rdzeniem poliuretanowym stanowią atrakcyjny materiał budowlany, cieszący się coraz większą popularnością. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy DiA.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana