Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Cechy dobrych szczypiec do zgniatania
Szczypce do zaciskania końcówek są jednym z często używanych narzędzi, choć wiele osób przypomina sobie o nich dopiero w momencie, gdy mają przewód w ręce i muszą zacisnąć odpowiednią końcówkę. Wybór właściwych nie jest łatwy. Na rynku dostępne są zarówno tanie, jak i droższe modele. Pierwsze niestety nie są zbyt długo użyteczne, z kolei drugie mogą być zbyt kosztowne, zwłaszcza jeśli mają być sporadycznie używane. Jakie zatem wybrać?
Jakie są rodzaje szczypiec do zagniatania?
Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów końcówek do przewodów. Każda z nich ma inny kształt, przez co jedno urządzenie do zagniatania może się nie sprawdzić przy wszystkich. W związku z tym producenci oferują kilka odmiennych typów szczypiec do zagniatania końcówek. Do najpopularniejszych zaliczyć można:
- szczypce do zaciskania konektorów samochodowych – ich podstawowe modele są dostępne w sklepach nawet za kilka złotych. Użytkownicy poszukujący profesjonalnych egzemplarzy z wymiennymi końcówkami do zaciskania przewodów, kabli i konektorów metalowych muszą liczyć się z kosztami. Niestety jest to już wydatek kilkuset złotych, dlatego są wybierane przez właścicieli profesjonalnych warsztatów,
- szczypce do zaciskania końcówek tulejkowych – są one wyposażone w specyficzne, trapezowe zęby zaciskające. Najczęściej wykorzystuje się je do przewodów o przekroju od 0,5 do 16 mm. Narzędzia z tej kategorii są znacznie droższe, gdyż ich środkowa półka to wydatek rzędu kilkuset złotych,
- szczypce do zaciskania końcówek telefonicznych oraz internetowych – nie są one uniwersalne, aczkolwiek umożliwiają sprawną instalację elementów. Nawet jeśli każdy z nich wymaga zastosowania ich innego typu, to warto wiedzieć, że nie jest to wysoki wydatek.
Jakie cechy powinny mieć szczypce do zagniatania?
Z uwagi na tak ogromną rozpiętość cenową, przed zakupem odpowiedniego modelu warto zainteresować się parametrami technicznymi, które pozwolą porównać je ze sobą i wybrać sensowne rozwiązanie, dopasowane do wymagań użytkowników. Specjaliści z firmy ROCART.pl wyjaśniają, że kluczową rolę odgrywa precyzja wykonania. Ważne, żeby zęby schodziły się idealnie, a całość nie miała luzu na nicie. Istotne są także twardość zacisków oraz jakość rękojeści, które odpowiadają za prawidłowe zaciśnięcie końcówek. Dodatkowo, odpowiednio dopasowana sprawi, że urządzenie poradzi sobie z różnymi materiałami. Najlepsze są te o twardości od 56 HRC w górę. W przypadku miększych wersji będą one użyteczne, aczkolwiek przez znacznie krótszy czas.
Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są wszelkiego rodzaju blokady np. maksymalnego zacisku, chroniące przed zmiażdżeniem końcówki czy też automatycznego powrotu zabezpieczające przed wysunięciem końcówki z narzędzia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana