Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Cechy i zastosowanie ładowarek teleskopowych
Ładowarki to maszyny samojezdne, wyposażone w urządzenia załadowcze, stosowane do przeładunku materiałów. Szczególnym rodzajem ładowarek są ładowarki teleskopowe. Ich konstrukcja umożliwia pracę w niemal każdym terenie, a jej udźwig wynosi od 2 do 21 ton. Ponadto wysięgnik teleskopowy pozwala na podnoszenie ładunków do wysokości 30m, co czyni ją wyjątkowo uniwersalnym urządzeniem.
Niezmiernie istotnym elementem każdej ładowarki teleskopowej jest kabina operatora. Ze względu na jej umiejscowienie, wyróżnić możemy dwa typy ładowarek: czołowe oraz obrotowe. W ładowarkach teleskopowych czołowych kabina operatora jest sztywno umiejscowiona. Teleskopowy wysięgnik znajduje się prawej stronie ładowarki, a zakres jego udźwigu wynosi od 1,3 do 21 ton. Z kolei zakres wysięgu waha się w graniach od 2 do 19 metrów. Ładowarki teleskopowe obrotowe cechują się z kolei zainstalowaniem w nich głowicy obrotowej, umożliwiającej ruch kabiny operatora wokół własnej osi. Tego typu urządzenia posiadają dwie pary podpór stabilizujących i udźwigną ciężar od 3 do 5 ton przy zasięgu od 15 do 30 metrów. Omawiane urządzenia znajdują zastosowanie w dwóch głównych branżach: budownictwie i rolnictwie.
Zastosowanie ładowarek teleskopowych w rolnictwie
W branży rolniczej, ładowarki teleskopowe pomału zastępują tradycyjne ciągniki. Stosowane są bowiem do przenoszenia paszy dla zwierząt, różnego rodzaju materiałów sypkich, obornika, czy układania snopów siana. Doskonale sprawdzą się podczas zbierania odpadów, transportu bel paszowych oraz wyściółkowych i uprawy ziemi. Nadają się zarówno do pracy w polu, jak i w małych pomieszczeniach, ze względu na ich bardzo dużą zwrotność. Dzięki możliwości zaopatrzenia ich w dodatkowe akcesoria, takich jak ostrzy do nabijania snopków, świdrów ziemnych, zamiatarek, wideł, chwytaków, łyżek, mogą być użyte do niemal każdej pracy w gospodarstwie rolnym. W trakcie poszukiwań ładowarki teleskopowej, warto zwrócić uwagę na ofertę hurtowni maszyn Agromarket. Tam znajdziemy najwyższej jakości ładowarki teleskopowe.
Zastosowanie ładowarek teleskopowych w budownictwie
Warto zdać sobie sprawę, że ładowarki teleskopowe pierwotnie używane były wyłącznie w budownictwie. Nadal jest to branża bardzo chętnie korzystająca z tego rodzaju urządzeń; jedna ładowarka bowiem jest w stanie zastąpić cały park maszynowy. Ładowarka teleskopowa będzie zatem pełnić funkcję przeładunkową, przenosząc i kopiąc ziemię pod budowę budynków. Okazuje się niezbędna przy budowie dróg, mostów, wiaduktów oraz podczas instalacji konstrukcji stalowych. Zaopatrzona dodatkowo w łyżkę, kosz, albo żuraw, spełni szereg dodatkowych zadań.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana