Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Najczęstsze przyczyny nieefektywnej termoizolacji budynków
Niedostateczna termoizolacja to problem, z którym boryka się wielu właścicieli budynków. Dotyczy to zwłaszcza obiektów, wybudowanych kilkadziesiąt lat temu, kiedy materiały izolacyjne były mniej wydajne niż obecnie. W efekcie budynki takie generują duże straty ciepła. Sporadycznie problem niewłaściwej termoizolacji może występować także w nowym budownictwie. Sprawdźmy więc, jakie są najczęstsze przyczyny nieefektywnej termoizolacji budynków?
Jakie są najczęstsze błędy podczas termoizolacji budynku?
Błędy, z jakimi możemy mieć do czynienia podczas przeprowadzania termoizolacji budynku, można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczamy te występujące w dokumentacji technicznej. Są to m.in. pominięcie dodatkowej izolacji na tzw. mostki cieplne, czy strefy wrażliwe np. połączenia więźby dachowej ze ścianami, balkony, nadproża oraz parapety. Drugą grupę błędów stanowią błędy wykonawcze. Obejmują one nie tylko samo wykonanie termoizolacji, ale także użycie materiałów niezgodnych z tymi, jakie zostały określone w dokumentacji technicznej.
Opisanych wyżej sytuacji można uniknąć, korzystając z usług sprawdzonych wykonawców. Do takich należy firma Termodocieplenia, działająca na terenie województwa śląskiego. Oferuje ona kompleksowe docieplenie budynków, począwszy od izolacji fundamentów, poprzez elewacje, a na poddaszu kończąc. Firma proponuje kilka technologii dociepleń m.in. wełną mineralną, styropianem oraz pianką PUR. Dodatkowo wykonuje tynkowanie i malowanie elewacji.
Jakie są konsekwencje źle wykonanej termoizolacji?
Skutki niewłaściwie przeprowadzonej termoizolacji można odczuć niemal natychmiast po jej wykonaniu. Okazuje się wtedy, że choć budynek przeszedł termomodernizację, to jego parametry energetyczne wcale się nie poprawiły, bądź poprawa ta jest mało widoczna. Trzeba się także liczyć z ewentualnością, że po pewnym czasie może nastąpić odspojenie źle zamontowanej izolacji od ścian budynku, a wówczas konieczna będzie wymiana odwarstwionych elementów.
Powyższe przykłady jasno pokazują, że planując termoizolację budynku, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze należy dopilnować, aby projekt techniczny nie zawierał błędów. Po drugie trzeba wybrać takiego wykonawcę, który może przedstawić wiarygodne i potwierdzone referencje, a docieplenia są jego specjalnością i wie o nich wszystko. Tylko wtedy mamy gwarancję, że budynek zostanie właściwie ocieplony i stanie się bardziej oszczędny w użytkowaniu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana