Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Prace wykończeniowe w nowym mieszkaniu. Najważniejsze informacje
Nazwa prac wykończeniowych może być myląca, bo sugeruje, że stanowią one jeden z ostatnich etapów działań w nowym domu lub mieszkaniu. Tymczasem w ich skład wchodzą zadania, bez których wprowadzenie się do nowego lokalu, byłoby niemożliwe. Co zatem się do nich zalicza oraz o czym pamiętać podczas przeprowadzania prac wykończeniowych? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.
Co wchodzi w skład prac wykończeniowych?
Etap prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu zaczyna się zazwyczaj po wstawieniu drzwi i okien. Wtedy konieczne jest zajęcie się wnętrzem lokalu i zorganizowanie w nim warunków umożliwiających wprowadzenie się. Do prac wykończeniowych zalicza się zatem takie działania jak tynkowanie, szpachlowanie i gruntowanie. Na tym etapie kładzie się podłogi oraz glazurę, a także maluje się ściany i sufit. Inne prace polegają na wykonywaniu instalacji oraz montowaniu urządzeń sanitarnych. Jest to szczególnie ważne w kuchni i łazience, a ewentualne błędy mogą mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Dlatego tak istotne jest, aby prace wykonywały osoby, które mają odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Warto zatem zainwestować w usługi specjalistów, aby uniknąć późniejszych problemów.
W jakiej kolejności wykonuje się prace wykończeniowe?
Kolejność wykonywania prac wykończeniowych może wydawać się intuicyjna, ale na pewno warto dokładnie się z nią zapoznać przed przystąpieniem do działania. Na początku wykonuje się instalacje, na przykład wodno-kanalizacyjną, elektryczną i gazową. Ich elementy są umieszczone w podłodze i ścianach, dlatego trzeba zająć się nimi na wczesnym etapie.
Kiedy instalacje są już zamontowane, można przejść do wykonywania podłóg i przygotowywania ich pod posadzkę. Następnie tynkuje się i szpachluje się sufit oraz ściany – wyjaśnia pracownik firmy remontowo-budowlanej Urb-Bud.
Kolejny etap stanowi gruntowanie ścian, czyli przygotowanie ich do malowania. Dzięki niemu powierzchnie są wzmocnione i mają gładszą fakturę, co ułatwia nakładanie na nie farby. Wówczas możliwe jest malowanie ścian, kładzenie podłogi oraz wykonywanie prac glazurniczych, czyli między innymi układanie płytek. Wtedy przychodzi również czas na montaż instalacji sanitarnej. Przestrzeganie kolejności prac wykończeniowych jest jedną z głównych zasad poprawnego przygotowania mieszkania do wprowadzenia się nowych lokatorów. Aby zwiększyć gwarancję właściwego wykonywania zadań, warto zatrudnić w tym celu specjalistów, którzy dysponują nie tylko wymaganymi umiejętnościami i doświadczeniem, ale również zapleczem technicznym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana