Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Sterowanie ogrzewaniem w inteligentnym domu
Sterowanie ogrzewaniem to jedna z podstawowych cech inteligentnego domu. Nowoczesne mechanizmy potrafią działać niemal całkowicie niezależnie, po odpowiednim zaprogramowaniu przez domowników.
Pełna automatyka
Odpowiednia temperatura pomieszczeń to jeden z najważniejszych czynników, rzutujących na komfort przebywania w domu. Nie może zatem dziwić, że inżynierowie opracowują coraz nowsze technologie, mające precyzyjne i bezproblemowo sterować ogrzewaniem. Z pomocą przychodzą systemy inteligentnego budynku, które są w stanie obsługiwać różne rodzaje ogrzewania (podłogowe, konwekcyjne czy też nadmuchowe), kontrolując temperaturę z pozycji jednego panelu sterującego.Na znaczący wzrost jakości ogrzewania może wpłynąć nawet prosty z pozoru regulator temperatury czy termostat – informuje specjalista sklepu 230volt.pl, zajmującego się sprzedażą tego typu urządzeń.
Zgodnie z harmonogramem
Zaawansowane algorytmy uwzględniają wszelkie parametry otoczenia – począwszy od temperatury, przez wielkość pomieszczeń, na rodzaju grzejnika czy materiałów, z których pomieszczenie zostało wykonane, skończywszy. Dzięki temu inteligentne urządzenia przewidują, ile potrwa zmiana temperatury i jaką metodę ogrzewania pomieszczenia wybrać, aby osiągnąć zamierzony cel.Regulatory temperatury są wyposażone w specjalne programy okresowe. Za ich sprawą, możemy planować ustawienia ogrzewania i klimatyzacji na wiele dni do przodu. Mechanizm zapamięta nasze wytyczne i będzie działał zgodnie z nimi – komentuje ekspert 230volt.pl.Najbardziej zaawansowane technologie są w stanie działać w wielu trybach pracy, według określonego harmonogramu grzewczego. Tryby te dotyczą m.in. pory dnia (dzień/noc), czy obecności/nieobecności domowników w pomieszczeniach. Przykładowo, kiedy nikogo nie ma w domu, można obniżyć temperaturę, aby uzyskać oszczędność energii. A skoro już o oszczędności mowa…
Czysty zysk
Nie ulega wątpliwości, że inteligentne sterowanie ogrzewaniem jest niezwykle wygodne. Równocześnie jednak przynosi wiele korzyści ekonomicznych.Nawet niewielka obniżka temperatury może doprowadzić do znaczącego spadku zużycia energii, o ponad 20% – twierdzi fachowiec 230volt.pl.Inteligentny dom wykrywa także, gdy energia cieplna jest marnowana i stara się przeciwdziałać takim sytuacjom – np. przeprowadza redukcję temperatury w momencie otworzenia okna. Tym samym jesteśmy pewni, że technologia dba nie tylko o nasz komfort, ale także o… stan naszego portfela.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana