Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Charakterystyka elastycznej pianki poliuretanowej typu R wtórnie spienianej
Elastyczna poliuretanowa pianka wtórnie spieniana (typu R) ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Jest to spowodowane możliwością łączenia różnych jej parametrów podczas produkcji oraz ogólnym właściwościom tego typu pianki. W poniższym artykule krótko charakteryzujemy elastyczną poliuretanową piankę wtórnie spienianą – jakie ma cechy, do czego jest używana oraz skąd R w nazwie.
Bezpieczne w użytkowaniu
Elastyczne poliuretanowe pianki wtórnie spieniane typu R (ang. rebound – ponowne spienienie) są wytwarzane z pianki drobno zmielonej. W trakcie ich produkcji eliminuje się udział związków metali ciężkich, dzięki czemu są bezpieczne w późniejszym użytkowaniu. Dalsza obróbka również nie zagraża pracownikom przedsiębiorstw, które wykorzystują pianki wtórnie spieniane do wytwarzania określonych produktów, ponieważ przebiega ona w higienicznych i bezpyłowych warunkach. Ponadto pianki tego typu występują w wersji trudnopalnej, które dostępne są w gęstościach od 80 kg/m 3 do 220 kg/m 3.Pozostałe cechy i zastosowanie
Oprócz wspomnianych wyżej cech elastyczne poliuretanowe pianki wtórnie spieniane typu R charakteryzują się dużą odpornością na wysokie i niskie temperatury oraz na chemikalia, obojętnością na działanie czynników biopatogennych, a także przepuszczalnością powietrza dzięki otwartym komórkom pianki. Elastyczne poliuretanowe pianki wtórnie spieniane typu R mają zastosowanie przede wszystkim w produkcji mebli tapicerowanych, a także ich elementów o podwyższonej gęstości, takich jak: materace (również sypialniane), poduszki, zagłówki, wypełnienia oraz podłokietniki. Z racji optymalnej stabilności wymiarów, wiążącej się z niewielkimi ubytkami sztywności w eksploatacji, pianki wtórnie spieniane stosuje się także do wytwarzania mat i ochraniaczy sportowych, klinów, wałków, półwałków oraz wkładów do sprzętu ćwiczeniowego, a także poduszek kompensacyjnych w branży ciepłowniczej.Ponadto stanowią podkład pod wykładzinę dywanową, tzw. „efekt miękkiego podłoża”, a w przemyśle szklarskim wykorzystywane są jako przekładka amortyzacyjna stosowana w transporcie szkła – dodaje specjalista z firmy JAG z Liskowa k. Kalisza, która jest producentem elastycznych poliuretanowych pianek wtórnie spienianych typu R w 21 rodzajach, w gęstościach od 40 kg/m 3 do 240 kg/m 3, również w wersji trudnopalnej, do zastosowania w wielu gałęziach przemysłu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana