Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Co zrobić ze zbędnym rusztowaniem lub szalunkiem?
Rusztowania i szalunki mają to do siebie, że zwykle potrzebne są do wykonania określonego etapu prac w czasie budowy lub remontu domu. Jedni rusztowania wynajmują i po zakończonej pracy po prostu zwracają, a inni je kupują. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba dla nich znaleźć miejsce do przechowywania. Zwłaszcza jeśli dysponujemy tylko niewielkim garażem.
Niepotrzebne rusztowanie i używane szalunki
Rusztowania są konieczne do wykonania ocieplenia domu i wykończenia elewacji, ale sprawdzają się także przy wielu innych pracach. Niemniej jednak nie są używane w sposób stały ani cykliczny, więc po prostu leżą złożone w jednym miejscu. Często jest tak, że nie potrzebujemy rusztowania przez całe lata, a jednak musimy cały czas mieć odpowiednią ilość miejsca, aby móc go przechowywać. Dobrym rozwiązaniem jest sprzedaż używanego rusztowania na skupie.
Podobnie sprawa wygląda z szalunkami stropowymi, które posłużyły nam w trakcie budowy domu i teraz są całkowicie niepotrzebne. Co więcej, szalunki używane prawdopodobnie nie przydadzą się nam po raz drugi – chyba że planujemy wybudować kolejny dom lub prowadzimy firmę budowlaną. W każdym innym wypadku najlepiej jest sprzedać szalunek na skupie.
Standardem firmy Stern Service jest odbiór niepotrzebnych rusztowań i szalunków od klienta – przedsiębiorstwo dysponuje własnym, dostosowanym do przewozu rusztowań transportem. Każdy klient otrzymuje indywidualną wycenę, na którą wpływa nie tylko stan techniczny poszczególnych elementów, ale także rodzaj rusztowania lub szalunku. Co ważne, do wyceny często wystarcza zdjęcie sprzedawanych elementów.
Kupić czy wynająć?
Z czysto ekonomicznego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem wydaje się wynajem szalunków i rusztowań, co ma także uzasadnienie praktyczne – gdy konstrukcja nie jest już potrzebna, wystarczy oddać wypożyczony sprzęt. Pamiętajmy jednak, że prace związane z wykonaniem stropu czy też elewacji zależne są w znacznej mierze od warunków pogodowych, a ta — jak wiadomo, bywa kapryśna. Wówczas trzeba liczyć się z dopłatami za każdy kolejny dzień.
W przypadku zakupu rusztowania płacimy określoną stawkę w zależności od tego, ile segmentów potrzebujemy. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup rusztowań i szalunków używanych. Z rusztowania możemy korzystać tak długo, jak jest to konieczne, bez żadnych ograniczeń. Jest to szczególnie ważne dla osób, które budują dom systemem gospodarczym, a więc liczą się z tym, że prace mogą się trochę przeciągnąć.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana