Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czy na istniejącej już instalacji można zamontować inteligentną instalację elektryczną?
Wielu osobom wydaje się, że do stworzenia inteligentnego domu konieczna jest specjalna instalacja elektryczna. Nie jest to jednak prawda. Istnieją rozwiązania, które da się zintegrować z już istniejącą elektryką. Co więcej, może się to przyczynić do znaczącego zmniejszenia rachunków za prąd. Sprawdź szczegóły!
Inteligentny dom bez nowej instalacji
Inteligentną instalację może zamontować w gotowych domach i mieszkaniach. Niektóre systemy, takie jak dom Fibaro, nie wymagają ingerencji w istniejącą instalację elektryczną. Jest to automatyka domowa dostępna dla każdego. Wystarczy zainstalować we wszystkich pomieszczeniach zestaw czujników i systemów sterujących. Nowoczesny system smart home, który nie ingeruje w instalację elektryczną, umożliwia sterowanie:
- ogrzewaniem i klimatyzacją;
- drzwiami, oknami i roletami;
- oświetleniem;
- urządzeniami elektroniki użytkowej;
- kamerami monitoringu.
Możliwości są zatem naprawdę ogromne i niewiele różnią się od systemów przewodowych, które wymagają większych ingerencji w elektrykę budynku. Oczywiście wiele zależy także od tego, jaką instalację elektryczną mamy w domu. Profesjonaliści, np. pracownicy firmy wykonującej projekty inteligentnych domów SmartLux, z pewnością dobiorą jednak takie rozwiązania, które do maksimum wykorzystają potencjał naszego lokalu.
Jak zaoszczędzić na energii?
Stworzenie systemu smart home może sprawić, że nasza stara instalacja elektryczna również stanie się trochę bardziej inteligentna. Specjalne czujniki pozwalają na bieżąco mierzyć, ile prądu zużywają poszczególne sprzęty w domu. Umożliwia to optymalizację zużycia energii i przekłada się na niższe rachunki za prąd. Dzięki intuicyjnym aplikacjom możemy sprawdzić, za jak duże zużycie prądu odpowiadają sprzęty znajdujące się w poszczególnych pomieszczeniach, w kuchni, salonie czy łazience. Dzięki temu wiemy, które sprzęty są oszczędne, a które mogą wymagać szybkiej wymiany.
Inteligentny dom to także możliwość automatycznego wyłączania świata i urządzeń elektronicznych, gdy przez jakiś czas nikogo nie ma w pomieszczeniu. Można pomyśleć, że to drobiazg, ale takie funkcjonalności również mogą przyczynić się do wymiernych oszczędności na opłatach za energię elektryczną. Nawet jeśli nie chcemy zmieniać instalacji elektrycznej w naszym domu, to i tak możemy zainstalować w nim system smart home i w ten sposób wynieść zarządzanie energią w naszym domu na wyższy poziom. To się naprawdę opłaca!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana